Trekking w Pirenejach i jego organizacja.

by:

Turystyka

Wyjazd n trekking w Pirenejach to pod kątem organizacyjnym dość wymagająca kwestia. Musimy tutaj zwrócić szczególną uwagę na fakt, aby podczas planowania całego wyjazdu, nie pominąć żadnego, nawet najmniejszego szczegółu. Pozornie błahe kwestie, mogą się potem okazać szalenie istotne. Przykładem może być chociażby zabranie igły i nici przez przynajmniej jednego uczestnika wyjazdu. Niby nic, a w przypadku, kiedy coś się rozpruje, igła i nitka jest na wagę złota. Oczywiście alternatywą będzie dla nas trekking w Pirenejach, organizowany jako wyjazdy z biurem podróży. W takich przypadkach, nie musimy się absolutnie niczym przejmować. Naszym zadaniem jest korzystać z możliwości zażywania ruchu na świeżym powietrzu.

Czy warto samodzielnie zorganizować wyjazd na trekking w Pirenejach?

To oczywiście będzie uzależnione od wielu czynników. Wyjazd organizowany samodzielnie ma swoje wady i przewagi w stosunku do wyjazdów z biurem podróży. Z drugiej strony, w pewnych kwestiach, to właśnie wyjazd na trekking w Pirenejach z biurem podróży, jest rozwiązaniem bardziej korzystnym.

Trekking organizowany samodzielnie:

  • Możliwość dowolnej zmiany kierunku marszu – każdego dnia, możemy podjąć decyzję o zmianie kierunku przemieszczania się.
  • Możliwość zrobienia jednodniowej przerwy
  • Samodzielne podejmowanie decyzji o korzystaniu z dodatkowych atrakcji.

W przypadku wyjazdu na trekking w Pirenejach z biurem podróży, nie będziemy mieć takich możliwości. Z drugiej zaś strony, będziemy mogli korzystać z innych zalet. Największą jest chyba to, iż wszystko jest starannie zorganizowane i zaplanowane przez doświadczonych ludzi. Dzięki temu, nasz wyjazd, jest od samego początku, do końca przemyślany. Kierunek marszu jest znany, wybrane trasy także.

Jeśli więc nie lubimy zanadto wydzwaniać po hotelach, gospodarstwach agroturystycznych oraz schroniskach górskich, wyjazd na trekking w Pirenejach z biurem podróży jest jedyną, rozsądną opcją.

Koszty wyjazdu organizowanego samodzielnie, a koszty wyjazdu z biurem podróży.

Istotną kwestią mogą tutaj także być koszty wyjazdów trekkingowych. W przypadku biura podróży, jako grupa zorganizowana, bardzo często będziemy mogli liczyć na niższe ceny biletów grupowych, na przykład do parków narodowych, gdzie często wiodą nasze szlaki. Z drugiej zaś strony, samodzielnie organizowane wycieczki trekkingowe w Pireneje mogą być o wiele ciekawsze. Ze względu na luźny harmonogram, możemy nasza wyprawę dowolnie modyfikować. Możemy także więcej czasu spędzić w ciekawych miejscach, o czym ciężko było zadecydować z wyprzedzeniem.

Podsumowanie.

Generalnie, koszty wyjazdów organizowanych przez biura podróży, oraz tych, organizowanych przez nas samodzielnie, nie będą zanadto od siebie odbiegać. Aczkolwiek, w przypadku biur podróży musimy liczyć się z jednak nieco wyższymi kosztami. Wynika to przede wszystkim z koniecznością pokrycia kosztów samego biura podróż. Organizując wyjazd na trekking w Pireneje samodzielnie, nie będziemy musieli nikomu płacić za mozolną pracę wykonaną podczas organizacji wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *