Jak poradzić sobie z rozrzutnością za pomocą produktów oszczędnościowych?

by:

Biznes

Zakupy grupowe, wyprzedaże i karty stałego klienta to Twój żywioł, a sprzedawczynie w galerii handlowej szeroko uśmiechają się na Twój widok? Obiecujesz sobie, że zaczniesz w końcu oszczędzać, ale jakoś, co miesiąc zdarza się jakaś mała pokusa i w końcu z planów zostają tylko wyrzuty sumienia? Jeśli nasz opis brzmi znajomo, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Przeczytaj nasz mini-poradnik na temat możliwości jakie daje najlepsze lokaty i dowiedz się jak bezboleśnie zacząć gromadzić nawet znaczne oszczędności.

Krok 1 – lista życzeń

Weź kartkę albo laptopa i nie, nie spisuj ile wydałaś w zeszłym miesiącu. Nie chcemy Cię dołować, zresztą na pewno nie kupiłaś niczego nie potrzebnego, prawda? Zacznijmy od czegoś przyjemnego – zrób listę rzeczy, które chcesz mieć lub zrobić od dłuższego czasu, ale jakoś ciągle brakuje Ci na nie pieniędzy. Nie muszą to być tylko praktyczne przedmioty. Chodzi o takie, które wymagają jednorazowo większego wydatku jak na przykład sprzęt narciarski albo mały wypad do Grecji. Dzięki temu wiesz ile będziesz potrzebować funduszy i możesz przystąpić do ich pozyskania.

Krok 2 – określ czas realizacji

Sześć miesięcy, rok, a może poczekasz trochę dłużej i zamiast na krótki wyjazd wybierzesz się na dłuższe wakacje? Wszystko zależy od tego ile możesz co miesiąc odłożyć. Spokojnie, wiemy, że zazwyczaj nawet mimo stanowczego postanowienia, pieniądze łatwo się rozchodzą. Wyobraź sobie, że jesteś mistrzynią silnej woli i określ jaka kwota nie spowoduje uszczerbku w Twoim domowym budżecie. Znasz już swoją magiczną liczbę? Doskonale! Pora na kolejny ruch.

Krok 3 – lokata nie gryzie

Nie uwierzymy w wymówki, że nie masz głowy do tych wszystkich bankowych sztuczek i sformułowań. Jesteś mistrzynią regulaminów promocji i sklepów internetowych, więc z łatwością uporasz się z taką drobnostką jak założenie lokaty.

Krok 4 – ustrzel okazję

Potraktuj to jak polowanie na dobra ofertę na wyprzedaży. Bez obaw, nie musisz przeszukiwać setek stron, otwórz porównanie lokat w jednym z dostępnych rankingów i przyjrzyj się kilku prostym tabelkom – możesz to zrobić klikając tutaj. Wszystkie dostępne produkty zebrane w jednym miejscu to doskonały pomysł. Jesteśmy przekonani, że zanim się obejrzysz wciągnie Cię szukanie najlepszej oferty.

Krok 5 – poznaj sekret

No dobrze, ale założenie lokaty wymaga przecież wpłaty dużej kwoty na raz, a Ty możesz pozwolić sobie na cykliczne, ale znacznie mniejsze wpłaty. Ponieważ są one mniejsze, łatwo je wydawać i tak zamyka się koło. W tym wypadku przekujemy to na sukces Twojego oszczędzania. Lokaty progresywne (albo inaczej – systematycznego oszczędzania) pozwalają na stopniowe zwiększanie wkładu własnego. W zamian za to, stopniowo wzrasta też oprocentowanie czyli Twój zysk. Gdzie leży przepis na sukces? W momencie podpisania umowy, Twoje pieniądze zostają dla Ciebie zamrożone czyli bezpieczne przed impulsywnymi wydatkami. Bank obraca nimi i inwestuje, natomiast Ty cierpliwie czekasz na efekty tych operacji. Kiedy minie określony w umowie czas dostajesz wszystkie Twoje wpłaty oraz zarobione odsetki. W ten sposób, w zależności od wysokości oprocentowania oraz wpłacanych kwot możesz nie tylko zebrać znaczną sumę w ciągu roku, ale także zarobić extra kilkaset złotych. Więc jak, gotowa na oszczędzanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *