Fleksografia przyszłością etykiet

by:

Marketing

W dzisiejszym świecie druk jest podstawą. Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez tego wynalazku. Nie zawsze zdajemy sobie jednak sprawę, że druk jest nie tylko podstawowym narzędziem w pracy człowieka, ale również stwarza większe możliwości w zakresie reklamy czy promocji.

Odpowiednio przygotowana etykieta opakowania, dobrze kojarząca się klientom, może podnieść zyski firmy nawet o kilkadziesiąt procent. Dlatego druk na folii jest czymś, o czym coraz częściej myślą producenci i na co chętniej zwracają uwagę.

Dziś ogromna część druku, z jakim spotykamy się na co dzień – na etykietach, opakowaniach – to druk fleksograficzny. Fleksografia jest technologią druku pozwalającą na wydruk na powierzchniach elastycznych, wypukłych, czyli takich, które z pozoru wydają się trudniejsze w obsłudze. Nic bardziej mylnego! Druk fleksograficzny na folii to niezwykle wydajna i usprawniająca pracę metoda, dzięki której bez problemu można zadrukować foliowe powierzchnie.

Jest to sposób szybki, tani i wygodny, a w dodatku skuteczny – zadrukowana powierzchnia wygląda estetycznie, a druk nie ściera się i nie zniekształca. Samo przygotowanie aparatury do druku fleksograficznego nie jest łatwe, co powoduje, że wielu producentów decyduje się na inne techniki druku na folii, często droższe i mniej skuteczne. Przygotowanie formy fleksograficznej wymaga skomplikowanej wiedzy z zakresu grafiki rastrowej, jednak efekt jest tego warty.

 

Fachowcy z pewnością pomogą nam dobrać odpowiednią formę do firmy, dzięki czemu problemy z rozjeżdżającym się drukiem oraz różniących się od siebie etykietach tego samego produktu odejdą do przeszłości. Towar będzie wyglądał estetycznie i stanie się jednolity, co z kolei zwiększy jego wiarygodność. Warto zwracać uwagę na jakość druku na folii, a z pewnością nasz produkt zyska w oczach konsumentów.

 

Zainteresowany usługami druku na foli? Koniecznie sprawdź ofertę drukarni JKB Print na stronie https://www.jkbprint.pl/druk-na-folii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *