Elektrostymulacja sposobem na powrót do formy

by:

Zdrowie

Jeżeli złamiemy nogę, to przez pewien czas nią w ogóle nie ruszamy, co powoduje, że w rezultacie nasze mięśnie stają się słabe lub nawet bardzo słabe. Sposobem na ten nieraz naprawdę długotrwały przestój w pracy mięśni jest EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, która pozwoli nam bez wątpliwości wyraźnie szybciej wrócić do oczekiwanej formy.

W przeszłości taka elektrostymulacja nie była możliwa i powrót do pełnej sprawności po poważnych kontuzjach trwał znacznie dłużej. Były potrzebne regularne ćwiczenia fizyczne, które i tak nie zawsze gwarantowały pełną sprawność. Wiele zależało od rodzaju złamania. Jeżeli złamanie było poważne lub w wielu miejscach, to powrót do całkowitej sprawności był czasami niemożliwy.

Na szczęście dzisiaj każdy może skorzystać z EMS. Elektrostymulacja mięśni jest zabiegiem bezbolesnym i daje o wiele szybszy rezultat. W taki sposób jesteśmy wstanie stymulować nawet te mięśnie, które czasami trudno jest wyćwiczyć. Stymulacja mięśni jest stosowana nie tylko po złamaniach, ale także w wielu innych przypadkach.

Z elektrostymulacji korzystają także ludzie po udarach oraz wszyscy, którzy potrzebują wzmocnienia mięśni. Jest przecież wiele chorób, które związane jest z długim leżeniem. Dla naszych mięśni nie jest to dobre i warto zadbać już wcześniej o to, żeby mięśnie dobrze funkcjonowały. Niektóre zabiegi elektrostymulacji można wykonywać w domu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które to umożliwiają. Wystarczy wybrać odpowiedni i regularnie stosować elektrostymulację. Jednak najlepsze efekty da elektrostymulacja mięśni prowadzona przez wykwalifikowaną osobę i na sprzęcie z górnej półki.

Zobacz: Elektrostymulacja mięśni INNmed koło Poznania – https://innmed.pl/ems-elektrostymulacja-miesniowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *