Laser frakcyjny i zalety jego wykorzystania w kosmetologii.

by:

Zdrowie

Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem lasera frakcyjnego to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu z nas. Wykorzystując laser frakcyjny, możemy bardzo skutecznie wpłynąć na stan zdrowia i ogólny wygląd naszej skóry, co będzie szczególnie istotne w przypadku skóry naszej twarzy. Możemy bowiem z jego zastosowaniem, usuwać wszelkie zmiany pigmentowe, redukować zmarszczki, blizny, rozstępy. Przede wszystkim zaś laser frakcyjny pozwala nam na zdecydowane odmłodzenie skóry, poprzez frakcyjny nieablacyjny resurfacing skóry. Jednym słowem, warto wykorzystać możliwość zabiegów laserem frakcyjnym. Tym bardziej, iż nie są one jakoś strasznie kosztowne, a korzyści płynące z tego typu zabiegów są nader wyraźne.

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny to urządzenie, generujące energię w postaci mikro wiązek światła laserowego. Wiązki te są kierowane na naszą skórę, gdzie prowadzą do kontrolowanego uszkadzania wybranych obszarów naskórka oraz skóry właściwej. Następnie, w wyniku mikro uszkodzeń, zaczyna się naturalny proces gojenia, w trakcie którego nasza skóra staje się młodsza, zdrowsza i jędrniejsza. W miejscu uszkodzonych komórek i tkanek pojawiają się nowe, zdrowe. Dzięki temu też, możliwe jest usuwanie z obszaru naszej skóry komórek naskórka zniszczonych, czyli wszelkich blizn, zmian pigmentowych, przebarwień. W ich miejscu z czasem pojawiają się nowe tkanki, dzięki czemu nasz zewnętrzny wygląd zyskuje na estetyce a nasze samopoczucie znacznie się poprawia.

Oczywiście im bardziej poważne zmiany skórne, tym trudniejsze będzie ich całkowite ich usunięcie z zastosowaniem lasera frakcyjnego. Czasami konieczne będzie wykonanie całej serii zabiegów. Czasami po prostu całkowite usunięcie danej zmiany skórnej może się okazać absolutnie niemożliwe do zrealizowania. Niemniej jednak, nawet w takich przypadkach warto wykorzystać laser frakcyjny, bowiem jeśli nie usuniemy szpecącej blizny całkowicie, to przynajmniej uda się ją w sporym zakresie zredukować.

Koszty zabiegów laserem frakcyjnym.

Oczywiście, dla wielu z nas, przed skorzystaniem z lasera frakcyjnego, najważniejszą kwestia będą koszty, jakie trzeba ponieść z tytułu tego typu zabiegów. W zależności od gabinetu kosmetycznego oraz ilości koniecznych do przeprowadzenia zabiegów będą one dość zróżnicowane. Należy także pamiętać, iż sam kosmetologiczny laser frakcyjny generuje spore koszty. Najpierw trzeba go zakupić a potem jeszcze utrzymać i ponosić koszty eksploatacji. To wszystko przekłada się na finalną cenę zabiegów. Generalnie jednak, można tutaj powiedzieć, iż podstawowy, pojedynczy zabieg laserem frakcyjnym będzie nas kosztować w granicach 100 PLN. Przy realizacji większej ilości zabiegów, cena będzie ustalana indywidualnie. Można tutaj liczyć nawet na bardziej korzystne ustalanie ceny. Przykładem mogą być gabinety gdzie koszty liczone są nie od samego zabiegu, ale od usuwanej zmiany skórnej. W takich przypadkach, pojedynczy zabieg laserem frakcyjnym będzie ostatecznie o wiele tańszy.

Podsumowanie

W każdym razie, laser frakcyjny to bardzo ciekawe urządzenie, z którego warto skorzystać. Przyniesie to znaczną poprawę stanu zdrowia naszej skóry, a to w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najistotniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *