Dobór pompy zatapialnej

by:

Biznes

Prowadzenie wszelkiego rodzaju działalności gospodarczej w branży budowlanej, może od nas bardzo często wymagać zastosowania odpowiednich pomp zatapialnych, skutkiem czego musimy też umiejętnie dobrać pompę odpowiednią do swoich potrzeb, a co za tym idzie, posiadać w tym zakresie odpowiednią wiedzę. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby wybrać taki rodzaj pompy, która sprawdzi się we wszystkich potencjalnych zastosowaniach w danym przedsiębiorstwie, wobec czego trzeba będzie przewidzieć wszystkie możliwości zastosowania dla pompy zatapialnej, oraz dobrać odpowiednio pozostałe parametry pompy pompy, takie jak jej moc, poziom podnoszenia, czy też wydajność.

Parametry techniczne pompy zatapialnej.

W pierwszej kolejności powinniśmy określić sobie jakich parametrów technicznych konkretnej pompy będziemy potrzebować. Chodzi nam tutaj rzecz jasna o przepustowość, wysokość podnoszenia, oraz kilka innych spraw. Trzeba tutaj określić, które pompy zatapialne spełniać będą nasze w tym zakresie wymagania, a co za tym idzie, które będą mogły sprawdzić się w codziennej pracy w naszym przedsiębiorstwie. Z reguły w firmach budowlanych wysokość podnoszenia pomp zatapialnych nie musi być zbyt wysoka, niemniej jednak te 10 metrów trzeba by uznać za niezbędne minimum, pozwalające nam na efektywne odwadnianie zalanych wykopów budowlanych. Co do wydajności, trzeba przyznać, iż im większa ona będzie tym lepiej, bowiem w krótszym czasie przeprowadzimy prace związane z odwadnianiem, co przyspieszy proces budowlany. Pozostałe parametry to na przykład odporność na ścieranie, które zapewni możliwość pompowania wody zanieczyszczonej materiałami ściernymi, takimi jak piasek lub żwir. Trzeba będzie więc uwzględnić te wszystkie parametry aby pompa sprawdzała się w większości przypadków zastosowania na placu budowy.

Wybór względem zastosowania.

Tutaj sprawa ma się już nieco inaczej, bowiem w przypadki kiedy będziemy potrzebowali pompy do dostarczania wody na kolejne kondygnacje wysokich budynków, trzeba będzie zapewnić sobie pompę o bardzo dużej wysokości podnoszenia, co ma mniejsze znaczenie przy pracach związanych z odwadnianiem. Trzeba także pamiętać, iż nie uda nam się pod żadnym pozorem jednej pompy wykorzystać do wszystkich zastosowań, wobec czego, trzeba będzie do odpowiednich zadań pozyskać odpowiednie urządzenia.

Skąd brać dobre pompy?

Trzeba jeszcze tutaj rozważyć kwestię samego pozyskiwania pomp, bowiem nie wszędzie uda nam się pozyskać pompy wysokiej jakości, markowe urządzenia, które będą sprawdzać się w każdych warunkach pracy. Musimy pamiętać o tym, iż nieliczni dostawcy pomp będą zapewniać nam wsparcie w ramach serwisu gwarancyjnego producenta, oraz rzetelne informacje na temat każdego urządzenia, co pozwoli nam poprawnie wybrać pompę do naszych potrzeb i zastosowań. Niektórzy zaś dostawcy będą nawet w stanie pomóc nam i doradzić, a w przypadku pomp wyjątkowo kosztownych, będą mogli nawet udzielić porady i konsultacji na miejscu, na placu budowy, czy też w siedzibie firmy. Wobec tego warto znaleźć profesjonalnego dostawcę pomp, który nie reklamuje się niskimi cenami, tylko rzetelną obsługą i profesjonalnym wsparciem dla klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *