Czy wysyłać dzieci do przedszkola?

by:

Edukacja

Wielu młodych rodziców zadaje sobie pytanie, czy posłać swoje dziecko do przedszkola. Część uważa, że lepiej wychowa się w domu, druga część zdecydowanie je pośle, aby uczyły się życia w grupie.
Psychologowie natomiast mówią jedno. Przedszkole na dziecko ma bardzo dobry wpływ. Pomaga ono dziecku bezstresowo doskonalić wiele umiejętności oraz uczy bycia samodzielnym.

Z przeprowadzonych badań wynika jasno, że większość dzieci dojrzałość do pójścia do przedszkola osiąga już w wieku 3 lat. Co więcej, w wieku szkolnym łatwo jest wskazać dziecko, które chodziło do przedszkola, a które nie. To z przedszkola jest bardziej samodzielne (w domu bowiem nie było wyręczane z wielu codziennych czynności).

Samo wysłanie dziecka do przedszkola, to pierwszy krok w osiąganiu samodzielności przez naszego malucha. Ale aby dziecko wysłać do przedszkola w Warszawie, musi ono posiadać już pewne podstawowe umiejętności. Po pierwsze nie może używać pieluch. Umieć już samemu jeść oraz w miarę umieć się ubrać. Reszty umiejętności będzie z czasem uczyć się w przedszkolu.

Kolejną rzeczą, jaką uczy przedszkole jest umiejętność współdziałania w grupie. Oczywiście w przedszkolu powoli też dzieci zaczynają czytać oraz pisać, aby posiadać podstawowe umiejętności przy przejściu do szkoły podstawowej.
Samo przedszkole to idealne miejsce na to, aby wszystkie dzieci były porównywalnie rozwinięte. Bo w domu nie zawsze rodzice wszystkiego nauczą. Dziś w dobie ciągłego gonienia za pieniądzem, często zapominamy o bardzo ważnej rzeczy. O czasie dla rodziny. Dlatego przedszkole to idealne miejsce do wyrównywania poziomu. Tutaj dzieci uczą się wszystkiego bezstresowo. Jest tak dlatego, że nie są one oceniane, co sprawia, że się tym jeszcze bawią. W szkole sytuacja wygląda już całkowicie inaczej.

Dlatego bez wątpienia warto wysłać swoje dziecko do przedszkola. Jest to dla dziecka tzw. „drugi dom”, w którym oprócz rozwoju mogą się również bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *