Prawidłowe wybranie przedszkola dla naszego malucha

by:

Edukacja

Wybranie dobrego przedszkola, które będzie nasze dziecko rozwijać, to naprawdę ciężka praca. Większości z nas wydaje się, ze najłatwiej zapisać dziecko do najbliższej placówki i mieć już ten „rytuał” za sobą. Ten kto niewątpliwie tak postępuje, jest w wielkim błędzie.

Wybór dla naszego dziecka dobrej placówki wymaga od nas poświęcenia oraz odpowiedzenia sobie na podstawowe pytanie.

Czego oczekujemy od przyszłego przedszkola naszego dziecka?

I wtedy dla wielu z nas zaczynają się schody. Bowiem nie wiem co brać pod uwagę przy takim wyborze.
Dla wielu rodziców bardzo ważna będzie lokalizacja. Oczywiście zawsze bierze się pod uwagę te najbliższe placówki. Ale jeśli chodzi o położenie przedszkola, to bardzo ważne aby nie znajdowało się ono bardzo ruchliwej ulicy. Ważne, aby było również wokół niego sporo zieleni, co zapewni prawidłowy rozwój malucha.

Co jeszcze powinniśmy brać pod uwagę na naszą decyzję?

Kadrę przedszkolanek. Warto zapoznać się z opiniami kilkunastu rodziców, których dzieci już uczęszczają do tego przedszkola. Oczywiście sama rozmowa z przedszkolankami powinna przynieść nam odpowiedź na pytanie, czy nasze dziecko polubi to przedszkole.Równie istotne co poprzednie, a może i ważniejsze jest żywienie dzieci. Tutaj na wstępie trzeba zaznaczyć że każdy program żywieniowy powinien być przygotowany przez dietetyka oraz zatwierdzony przez Państwowy Instytut Żywności i Żywienia. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że pożywienie serwowane naszym dzieciom jest zróżnicowane pod względem witamin, co jest bardzo ważne w fazie rozwoju naszej pociechy. Warto również zwrócić uwagę, czy w przedszkole stosuje starą praktykę, że dziecku często wciska się jedzenie na siłę. Prowadzi to niestety do problemów z żywieniem dziecka w wieku szkolnym. Na całe szczęście większość przedszkoli nie stosuje tej techniki.

Również brana pod uwagę przez rodziców jest sytuacja prawna przedszkola. Czy jest do przedszkole prywatne, czy też publiczne. Ta kwestia nie jest najważniejsza, bo dzisiaj niejednokrotnie ciężko rozróżnić przedszkole prywatne od publicznego. Ale decyzja oczywiście należy do rodziców. Najważniejsze, aby dziecko posyłać do przedszkola, albowiem uczy się ono życia w grupie, dzielenia się z innymi, oraz staje się samodzielne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *