Być samcem alfa

by:

Zdrowie

Trening siłowy to coś, od czego niewątpliwie można się uzależnić. Podobnie zresztą jak od każdego innego sportu, a także właściwie wszelkich możliwych form aktywności, z chodzeniem do kościoła czy oglądaniem seriali telewizyjnych włącznie. Zaryzykuję jednak stwierdzenie, że siłownia jest jedną z tych form wysiłku, które wciągają najmocniej.Z czego się to bierze? Chyba przede wszystkim z tego, że wszyscy (szczególnie mężczyźni) marzą o tym, żeby w swoim środowisku pełnić funkcję samca alfa. Jakie mają z tego korzyści? Po pierwsze – są bardziej szanowani wśród szeregowych członków stada, którzy przeważnie się ich boją i zazwyczaj robią to, co samiec alfa im każe. Po drugie mogą liczyć na znacznie większe powodzenie u kobiet, co jest chyba jeszcze silniejszym motywatorem niż wysoka pozycja w stadzie.

hym4

Te instynkty są w nas zakorzenione bardzo głęboko i często w ogóle ich sobie nie uświadamiamy – tak czy inaczej – uważam że to właśnie jest główna przyczyna popularności wszelkiego rodzaju siłowni. A skoro już wybieramy się na siłownię to chcemy mieć efekty. O tym, czy uda nam się zbudować masę mięśniową budzącą respekt u mężczyzn i wywołującą erotyczne zainteresowanie u kobiet zależy od wielu czynników. Po pierwsze od tego, na ile jesteśmy zmotywowani – bez regularnych treningów nic z tego nie wyjdzie. Po drugie od naszych uwarunkowań genetycznych (w świetle ostatnich badań okazuje się jednak, że jest to czynnik najmniej istotny). Po trzecie – od tego, jak się żywimy.

Masę mięśniową pomagają zbudować produktu bogate w białko oraz preparaty takie jak gainery olimp czy odżywki Biotech. Zanim zaczniemy je stosować warto poczytać trochę na temat ich działania tak, aby odpowiednio zbilansować dietę. Dbanie o własne ciało jest zagadnieniem ogromnie złożonym, a poza tym jednym z najważniejszych dla naszego samopoczucia, nie warto więc bagatelizować go z powodu lenistwa. Jeśli treningi na siłowni zaczynamy w ogóle od zera, to na początek najlepiej będzie po prostu ograniczyć węglowodany (białe pieczywo, ziemniaki) i wprowadzić do swojej diety więcej twarogu i mięsa z kurczaka. Natomiast gdy już się rozruszamy i poczujemy wzrost siły, wówczas miejscem, do którego powinniśmy skierować swe kroki będzie hurtownia odżywek.

Jeszcze jedna ważna rzecz dla wszystkich adeptów treningów siłowych: nie warto rezygnować z kardio. Siłownia wzmaga apetyt, a to oznacza, że będą nam rosły nie tylko mięśnie, ale również tkanka tłuszczowa. Jeśli więc zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie – zadbajmy o to, aby spalić tłuszcz zanim odłoży nam się na brzuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *