Zakres usług kancelarii adwokackich

by:

Usługi

Zakres świadczeń kancelarii adwokackich jest niezwykle szeroki. Miejsce to zrzesza profesjonalnych prawników, którzy często specjalizują się w odmiennych dziedzinach oraz usługach prawnych. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zarówno jednorazowej porady lub pełnomocnictwa, jaki i zawarcie stałej obsługi prawnej danego podmiotu gospodarczego. Jaki zakres usług proponowany jest przez prawników z kancelarii adwokackich?

Profesjonaliści oferują pomoc prawną w tematyce prawa gospodarczego, handlowego, cywilnego, czy też budowlanego. W kancelarii adwokackiej otrzymamy pomoc w zakresie prawa administracyjnego. Prawnicy sporządzą wymaganą dokumentację, potrzebną w przypadku odwołań od decyzji lub zażaleń na bezczynność. Kancelaria z pewnością udzieli wsparcia w trakcie spraw z zakresu gospodarki nieruchomościami, np. w obszarze opłat za użytkowanie wieczyste. Zespół prawników zajmie się obsługą klienta w zakresie podatków, prawa bankowego oraz windykacji należności. Szczególnie ostatni z obszarów wymaga właściwego podejścia oraz analizy ryzyka działania. Wyegzekwowanie długu oznacza konieczność zgromadzenia potrzebnej dokumentacji oraz oszacowanie szans na uzyskanie roszczeń.

Prawnik (na przykład ten – www.koryl.com.pl) zajmie się również sporządzeniem wezwań do zapłaty, ale też przejmie reprezentowanie klienta w czasie trwania postępowania sądowego. Prawnicy wykażą także wsparcie dla osób, które ubiegają się o zadośćuczynienie w obszarze prawa konsumenckiego. W obrębie tej tematyki prawnicy zajmą się również problemami klienta z nieuczciwą konkurencją, albo też pomogą w prawnym uregulowaniu świadczeń, które klient oferuje za pomocą drogi elektronicznej. Do kancelarii adwokackiej warto udać się w przypadku problemów dotyczących praw autorskich oraz znaków towarowych. Prawnicy zajmą się wszelkimi sporami, które pojawiły się w wyniku zawłaszczenia cudzej własności intelektualnej oraz dokonają zgłoszenia do Urzędu Patentowego RP, aby uzyskać patent na ochronę prawną własności przemysłowej klienta. Zespół doświadczonych specjalistów może odpowiadać za stałą obsługę przedsiębiorstw, w zakresie bieżących spraw oraz uregulowań ich prawnych zasad funkcjonowania.

Kancelaria adwokacka odpowiada także za reprezentowanie klientów w przypadku spraw sądowych oraz pozasądowych. W przypadku prowadzenia projektów dla firm, które wymagają kompleksowej oraz zróżnicowanej pomocy prawnej, kancelarie umożliwiają na skorzystanie z pomocy wielu profesjonalistów, którzy specjalizują się w odmiennych dziedzinach. Oznacza to, iż korzystając z usług kancelarii możemy liczyć na wsparcie radcy prawnego, doradcy podatkowego, notariusza, czy nawet tłumacza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *