Pamiątkowe obrazki ze ślubnego kobierca

by:

Usługi

Przygotowując się do najważniejszego dnia w naszym życiu napotykamy wiele dylematów. Pragniemy uwiecznić uroczystość ślubną, gości oraz wszystkie towarzyszące nam elementy. Często stoimy przed wyborem: fotograf czy kamerzysta? Czy potrzebni nam obaj? Warto zastanowić się nad tą kwestią, przemyśleć za i przeciw.

Fotografia wiecznie żywa

Obecnie mamy szeroki wybór usług fotograficznych. Możemy zamówić usługi podstawowe i mieć zdjęcia jedynie z uroczystości ślubnych. Jeżeli chcemy mieć pamiątkę z każdego etapu tego wyjątkowego dnia, to fotograf zrobi nam sesję plenerową, zdjęcia z wesela, z przygotowań a nawet nocy poślubnej. Każdy wybrany przez nas element może być uwieczniony za pomocą zdjęcia.

Fotografia to także dobry pretekst do wspomnień. W ramach usług fotografii ślubnej możemy zamówić album klasyczny, fotoksiążkę w skórzanej oprawie, prezentację multimedialną oraz zdjęcia na płycie. Dzięki temu z łatwością sięgniemy po album, by powrócić do wyjątkowych chwil. Dobrym pomysłem jest również wspólne oglądanie z rodziną i znajomymi krótkich prezentacji – połączenia zdjęć z podkładem muzycznym. Chętniej przeglądamy zdjęcia, gdyż to zajmuje nam mniej czasu, jest prostsze i bardziej komfortowe. Koszt wynajmu fotografa, w zależności od wykupionego pakietu, waha się od 600 do 3500 zł.

Kamerzysta jak nieproszony gość

Inne podejście mamy do kamery. Z jednej strony to doskonała pamiątka naszych min, gestów, głosu i ruchów – ma większe możliwości zachowania wspomnień. Z drugiej strony czujemy pewną nieśmiałość przed kamerą, peszymy się, co powoduje, że nasze pozy są nienaturalne. Większość z nas nie lubi później oglądać filmów ze swoim udziałem, choć są i tacy, dla których jest to okazja do wspomnień i śmiechów. Bardzo często zdarza się, że nagranie leży na półce i pozostaje nieobejrzane. Po uroczystości pożyczamy rodzinie i znajomym płytę, ona krąży po domach, ale i tak nie jest oglądana. Zbyt długie filmy bywają też nużące. Choć coraz częściej kamerzyści tworzą teledyski ze ślubów. Wybierają najciekawsze fragmenty oraz za pomocą montażu, tworzą z nich krótki klip, tak by oglądało się go szybko i w ciekawy sposób. Koszt wynajmu kamerzysty to około 1500 – 3000 zł w zależności od ilości usług.

Co więc wybrać? Fotografa czy kamerzystę, a może obu? Wszystko zależy od naszych preferencji oraz kwestii finansowych. Należy jednak przeanalizować wiele czynników, tak by koszty, które poniesiemy, nie poszły na półkę. Obecnie jednak zdecydowanie większą popularnością cieszy się fotografia ślubna. Stąd dobry fotograf ślubny, jak ten – lukaszpopielarz.pl fotograf ze Szczecina na brak ofert zdecydowanie narzekać nie może.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *