Wysokie zasiłki rodzinne w Norwegii

by:

Biznes

Praca, praca, praca… czy jest ktoś, kto może powiedzieć, że lubi swoją pracę i że płaca którą zarabia jest dla niego wystarczająca? Może są takie jednostki na świecie, ale w większości przypadków ludzie dążą do tego by zarabiać więcej. Jest takie przeświadczenie, że im lepsza płaca tym lepsza jest ludzka praca – i chyba coś w tym jest.

Dajmy na przykład ofertę z polskiej firmy i porównajmy ją z pracą w Norwegii na podobnym stanowisku. Jaka będzie różnica? Różnica będzie taka, że na tym samym stanowisku w Norwegii możemy zarobić kilkukrotnie więcej pieniędzy, mając przy tym lepsze warunki pracy i lepiej dostosowany grafik pracy do naszych potrzeb. A żeby tego było mało, po powrocie do Polski możemy uzyskać zwrot podatku z Norwegii. Chyba nie trzeba się zastanawiać, którą ofertę pracy powinniśmy przyjąć?

Niestety takie są realia, że ludzie zamiast pracować w Polsce i tutaj płacić podatki (przez co kraj się bogaci i może więcej zaoferować obywatelom), to ludzie muszą szukać pracy w różnych zakątkach Europy i świata. A wracając do informacji o podatkach, to zwrot podatku może otrzymać każdy kto w Norwegi pracował legalnie i tam płacił podatki. Tak samo takie osoby mogą starać się o zasiłek rodzinny z Norwegii. Otrzymanie pieniędzy z tego tytułu wymaga wypełnienia kilku dokumentów i posiadania dokumentacji, która poświadczałaby fakt zatrudnienia na terenie Norwegii.

Zwrot podatku z Norwegii można uzyskać na podstawie dokumentu Selvangivelse, który otrzymuje się na koniec pracy. Dzięki temu możemy rozliczyć się z norweskim fiskusem i składać wniosek w Polsce o zwrot podatku. Jakie dokumenty poza aktem urodzenia dziecka będą nam potrzebne, aby uzyskać zasiłek rodzinny z Norwegii dowiemy się od biura podatkowego, które rozlicza norweskie podatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *