Polacy znów szturmują brytyjskie urzędy pracy

by:

Biznes

W czwartym kwartale 2012 roku bezrobocie w Wielkiej Brytanii zaczęło gwałtownie spadać. Można powiedzieć, że ta niecodzienna sytuacja zaskoczyła nie tylko rząd UK, ale także samych mieszkańców. Jak sami przyznają, o pracę na Wyspach dawno nie było tak łatwo. Również imigranci z Europy Środkowej i Europy Wschodniej coraz częściej nie mają problemów, aby znaleźć zatrudnienie. Również dzięki temu w Polsce zauważalny jest wzrost składanych wniosków w biurach podatkowych o rozliczenie podatku oraz o zwrot podatku z Anglii.

Polacy coraz chętniej emigrują na Wyspy. Po szaleństwie z początku wieku, kiedy szacowano, że w Wielkiej Brytanii może przebywać nawet 2 000 000 Polaków, później liczba ta zaczęła maleć, a nasi rodacy zaczęli wybierać inne kraje jako cel podróży zarobkowej. Obecnie znów wraca zainteresowanie pracą w UK, szczególnie dlatego, że bezrobocie spadło tam znacząco. Specjaliści do spraw zatrudnienia twierdzą, że obecnie w Wielkiej Brytanii jest najniższe bezrobocie od blisko 11 lat. Właśnie dlatego spodziewać się można, że wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem, do UK wyjedzie bardzo wielu Polaków poszukujących zatrudnienia.

Pytając w biurach podatkowych jak wygląda sprawa powrotów Polaków, można było usłyszeć, że bardzo wielu wraca tylko po to by złożyć wniosek o zwrot podatku z Anglii i aby choć przez chwilę spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Jak potwierdza jedna z osób pracujących w biurze podatków zagranicznych na Śląsku, ludzie niechętnie wracają z Wielkiej Brytanii, gdyż czują się tam spełnieni. Mają wszystko: dom, pracę, pieniądze, czas na rozrywkę i przyjemności, a jeszcze przy tym mogą trochę oszczędzić. Wydaje się, że nie prędko zmaleje tendencja na powroty Polaków do kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *