Wybór nowych okien do domu i mieszkania.

by:

Dom

Prawidłowy wybór nowych okien do naszych domów i mieszkań to zadanie dość wymagające i skomplikowane. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż mamy do czynienia z ogromną ilością produktów w tej kategorii. Każdy zaś producent, stosuje odmienne technologie produkcji oraz materiału. Skutkiem tego, poszczególne okna, różnią się od siebie dość znacznie. Aby jednak wybór nowych okien przebiegł jak najbardziej po naszej myśli, powinniśmy skupić się na kilku, najbardziej istotnych w tym zakresie kwestiach.

Co zrobić, aby wybór nowych okien był zrealizowany jak najbardziej poprawnie?

Skoro już wiemy, że wybór nowych okien jest kłopotliwy a nawet uciążliwy, warto zastanowić się nad tym, jak do tego zadani podejść. Tak, aby wybrać okna dobre, spełniające wszelkie wymagania i gwarantujące nam wystarczająco wysoki poziom komfortu w naszych domach i mieszkaniach. W tej kwestii musimy skupić się przede wszystkim na dwóch parametrach, a będą nimi izolacja termiczna, oraz akustyczna.

Izolacja termiczna

W tym przypadku interesuje nas współczynnik przenikania Uw. Im będzie on niższy tym lepiej dla nas, bowiem będziemy tracić mniej energii cieplnej poprzez powierzchnie okien. Obecnie, w nowo budowanych domach, wymogiem jest, aby współczynniki Uw był mniejszy lub ewentualnie równy 0,9 W/(m2*K). Jeszcze do niedawna takie wymogi były stawianie jedynie w budownictwie energooszczędnym, toteż możemy przyjąć założenie, iż nowe wymogi są dostosowane do tego, aby wszystkie nowe domy były jak najbardziej energooszczędne. To będzie bowiem przekładać się na mniejsze zużycie energii, co oczywiście wpisuje się w trendy proekologiczne.

Izolacja akustyczna.

To z kolei parametr określający poziom hałasu, jaki będzie przedostawać się do wnętrz naszych domów z zewnątrz. Jest on wyrażony w decybelach i przyjmuje się, iż wartości powyżej 40 dB będą jak najbardziej dobre. Będzie to świadczyć o tym, iż hałas o natężeniu 40 dB w ogóle nie będzie słyszany z naszych domów. Natomiast hałas o natężeniu 80 dB, będzie odbierany jako niewielki hałas o natężeniu 40 dB.

Gdzie kupić nowe okna.

Wybór nowych okien to także znalezienie solidnego ich dostawcy. W tym zakresie musimy skupić się na tym, aby drewniana oraz plastikowa stolarka okienna w Bielsku była pozyskiwana z jak najbardizje pewnego źródła. Musimy mieć pewność, iż dostawca jest solidny i zagwarantuje nam pełne wsparcie podczas wyboru właściwej stolarki, dopasowanej do naszych potrzeb. Tego typu sklepy znajdziemy praktycznie w każdy mieście, a czasami, na tak dobre wsparcie będziemy mogli liczyć także w marketach budowlanych.

Podsumowanie.

Trzeba więc powiedzieć, iż wybór nowych okien, jest zadaniem dość trudnym i wymagającym. Aczkolwiek jeśli podejdziemy do niego odpowiednio starannie, nie powinniśmy mieć większych trudności z dopasowanie okien, spełniających nasze kryteria. Tak, aby w przyszłości odczuć wyraźny wzrost komfortu, ale też ograniczyć rachunki za ogrzewanie domu w sezonie zimowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *