Wybieramy suknię na ślub

by:

Moda

Wybór sukni ślubnej należy do jednych z najważniejszych wyborów, przed którymi stoimy, kiedy organizujemy uroczystości ślubne i weselne. Konieczne jest dobranie sukni do rodzaju figury oraz do urody, którą mamy. Koniecznie także trzeba dobrać suknię do rodzaju samej uroczystości. Jeśli będziemy mieć bardzo skromny ślub, w którym będą brać udział tylko nasi najbliżsi, liczący razem nie więcej niż dziesięć osób, wówczas niestosowne jest ubieranie bardzo strojnej, niemalże balowej sukni. Takie suknie zarezerwowane są tylko na większe przyjęcia.

Jeśli nie jesteśmy w stanie wybrać jednej tylko sukni ślubnej, wówczas dobrze jest wystąpić w dwóch sukniach jednego wieczora. Często producent sukien ślubnych dba o to, aby w jednej linii wypuścić dwie korespondujące ze sobą stylem suknie ślubne, z których jedna jest zarezerwowana na ceremonię, druga na czas po  północy. Pierwsza suknia powinna być zarezerwowana na ceremonię i powinna być bardzo strojna, kolejna suknia może być bardziej koktajlowa i można się w nią przebrać dopiero po północy, po oczepinach.

Moda ślubna dopuszcza ponadto występowanie w sukni ślubnej poza ślubem, a wiec na przykład na przyjęciu tak zwanym poprawinowym. Jest to przyjecie, które urządzane jest w ciągu jednej doby od wesela. W przeszłości takie poprawiny urządzane były po to, aby jedzenie, które zostało zgromadzone na wesele nie zmarnowało się. Wówczas można przyjść w sukni ślubnej, jednakże większość kobiet w dzisiejszych czasach się na to nie decyduje.

Suknia ślubna może być z haftu, tafty lub z mieszanek materiału. Jej kształt w dzisiejszych czasach jest bardzo różny – od klasycznej sukni przypominającej rybę, po suknie ślubne, które wyglądają jak ubrania księżniczek. Fason jest zależny od upodobań panny młodej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *