Kreacja weselna a makijaż

by:

Moda

Ceremonia zaślubin jest dniem szczególnym dla każdej kobiety. Ranga tego wydarzenia odciska swoje piętno na całym procesie przygotowawczym. Idealne musi być bowiem wszystko – suknia, dom weselny czy dekoracja kościoła. Niezwykle istotny jest również makijaż ślubny. Spełnia on bowiem dwa zadania. Musi w bardzo subtelny sposób podkreślać naturalne piękno panny młodej, a przy tym charakteryzować się niebywałą wytrzymałością, dzięki której niestraszne staną się długie godziny związane z przyjęciem weselnym.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby pasował on do całej kreacji. Istotna jest chociażby jego zgodność z bukietem ślubnym – niby niewielka rzecz, lecz jej przypilnowanie może wykreować wspaniały efekt. Ważne jest również to, aby nie przesadzić zbytnio w doborem rozwiązań. Make up w dniu wesela powinien być stonowany, nie ma mowy o żadnych krzykliwych kreacjach. Delikatnie więc podkreślamy oczy oraz usta, pamiętając cały czas o tym, iż musi on utrzymać się na twarzy przez cały dzień. Oczywiście zawsze istnieje możliwość ewentualnych poprawek, jednak czasu zbyt wiele na pewno nie będzie. Dlatego też panie często decydują się na skorzystanie z kosmetyków wodoodpornych, które przetrzymają wszelkie chwile wzruszenia.

Tego rodzaju makijaż to również odpowiedni dobór podkładu i pudru. Często stosowane są produkty rozświetlające, wsparte dodatkowo kosmetykami utrwalającymi make up, dzięki czemu nawet w ostatnich godzinach zabawy panna młoda wygląda wspaniale. Istotną kwestią jest również sesja zdjęciowa. Należy więc skorzystać z wielu technik malowania fotograficznego. Za ich sprawą panie na wszelkich zdjęciach będą prezentować się niezwykle okazale.

Ślub jest pełen intensywnych wydarzeń, dlatego stworzony make up powinien być przede wszystkim trwały. Jeżeli jednak będziemy pamiętać o wszelkich wspomnianych kwestiach, z pewnością spełni on swoją rolę.

Artykuł dzięki salonowi kosmetycznemu Pure Diamond z Krakowa, który prowadzi również kursy makijażu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *