Wakacje, żagle i Mazury… jak cudownie to brzmi

by:

Turystyka

Mazury od lat są upragnionym miejscem dla żaglowców. Zachwycają ludzi nawet z poza granic naszego kraju. Ciche i spokojne wody, które tam leżą są doskonałe dla tych, którzy dopiero zaczynają się uczyć lub chcą przeżyć kolejną przygodę pod żaglami. Przy okazji mogą się napawać cudowną przyrodą rozpościerającą się wzdłuż linii brzegowej.

Jeziora mazurskie są ze sobą połączone dlatego można spokojnie przepływać od jednego do drugiego. Dzięki temu mamy możliwość udać się nawet w kilkudniowy rejs. Liczne przystanie porozrzucane po brzegach tych jezior zapewnią nam miejsce na nocleg, wypoczynek gdy będziemy wycieńczeni podróżą lub wykwintne jedzenie w restauracji gdy dopadnie nas podczas niej głód. Są również niezbędne gdy chcemy skorzystać z warsztatu szkutniczego, naładować akumulatory bądź zakupić coś w sklepie jachtowym.

Po za tym po całym dniu żeglugi możemy tam się rozerwać przy ognisku na dyskotece czy biesiadzie. Codziennie możemy zatrzymywać się gdzie indziej. Standard bazy noclegowej jest tu bardzo zróżnicowany od luksusowych hoteli ze specjalnie przygotowaną ofertą w stylu „Wakacje na Mazurach”, jak w przypadku hotelu Mazurski Raj – ofertę sprawdzimy na www.mazurskiraj.pl/oferty/lato-wakacje, po domki letniskowe, a nawet pola namiotowe dla mniej wymagających.

Na wodach tych organizowane są też różne kursy, szkolenia i obozy dla tych, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z żaglami. Ci, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością czasu mogą skorzystać z kursów odbywających się w weekendy. Dla tych znów, którzy czują się w tej dziedzinie pewniej organizowane są kursy doskonalące i specjalistyczne. No i na końcu dla najlepszych organizowane są również regaty czyli wyścigi żeglarskie, które na pewno są niezapomnianym przeżyciem

Podczas rejsów żeglarskich można zwiedzać piękne zakątki, położone na naszej trasie, które są często niedostępne od strony lądu. Po za tym między czasie możemy się kąpać, opalać i rozmawiać z naszym kompanem. Możemy w ten sposób przeżyć naprawdę piękne chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *