Trudna sztuka fotografii ślubnej

by:

Rozrywka

Uwiecznienie na zdjęciach ślubu może faktycznie być takie trudne? Jak najbardziej nie należy to do najłatwiejszych zajęć. Niemniej jednak wszystkiego można się nauczyć, ale wcześniej jak na wszystko, należy poświęcić odpowiednio dużo czasu.

Fotograf ślubny musi mieć spore doświadczenie

Ofert fotografii ślubnej jest bardzo dużo. Fotografowie reklamują się w rozmaity sposób, począwszy od ulotek, banerów, poprzez portale ogłoszeniowe, a skończywszy na pozycjonowaniu własnej strony w wyszukiwarkach. Jednak jak myślisz, ile z tych osób rzeczywiście posiada spore doświadczenie i będzie sobie potrafiło poradzić w tematyce jaką jest fotografia ślubna? Tutaj bowiem liczy się przede wszystkim doświadczenie, i nie każdy fotograf ślubny będzie w stanie wykonywać naprawdę dobrej jakości zdjęcia. Wielu fotografów, nie licząc się z tym, czy mają już odpowiednie umiejętności, zajmują się fotografowaniem ślubów. Zdjęcia nie są najlepszej jakości, ale klienci często skuszeni atrakcyjną ceną, decydują się na takie rozwiązanie. Niestety takie działania psują rynek. Trzeba to podkreślić, że fotografia ślubna to duże wyzwanie dla początkującej osoby. Czy będziesz potrafił dopasować siebie i swój sprzęt do różnych warunków, zarówno pogodowych, jak i również oświetleniowych? Zapewne z  czasem będziesz już odruchowo wiedział co zastosować, najpierw jednak przyda się nieco praktyki.

Praktyka w fotografii ślubnej

Możesz na przykład zapytać zaprzyjaźnionego fotografa, czy zechce cię zabrać ze sobą na ślub jako asystenta. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ będziesz mógł sobie poćwiczyć. Tego typu praktyki najwięcej mogą Ci dać, gdyż będziesz mógł wychwycić swoje błędy, ale i też tym samym, w razie czego nikomu nie zepsujesz ślubnych zdjęć, bo przecież będzie jeszcze drugi fotograf ślubny. Staraj się więc kroczyć cały czas właśnie w takim kierunku, ponieważ to ci się zdecydowanie opłaci jeśli chodzi o twoja przyszłość w fotografii ślubnej, która nie jest taka prosta jak mogłoby się każdemu laikowi wydawać. W końcu sprzęt to nie wszystko. Oprócz doświadczenia i odpowiednich umiejętności, musisz też wiedzieć jak się sprzedać. Przede wszystkim musisz stworzyć swoje własne portfolio w Internecie. Jak powinno wyglądać? Przykład masz tutaj http://www.goodchoice.com.pl/fotografia-slubna/

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *