Organizacja przyjęcia weselnego

by:

Rozrywka

Dzień ślubu to dla wielu par niezwykle przeżycie chwili w , której podejmują decyzje o wspólnym życiu, dlatego ważne jest, by z zamierzenia najważniejszy moment życia nie zamienił się w pełną stresu i kłopotów gehennę. Państwo młodzi mają dużo spraw do załatwienia, aby wesele okazało się udane, dziś niestety najważniejszą sprawą są pieniądze i to niemałe. To od spraw finansowych należy zacząć planowanie ślubu jak i samego przyjęcia weselnego.

Kilka kroków do szczęścia

Nie dysponując wystarczającą ilością środków młodzi muszą wykazać się dobrą pomysłowością. Po ustaleniu budżetu weselnego następnym krokiem, jest sporządzenie listy gości i zaproszeń, większość właścicieli domów weselnych czy sal, ustala stawkę od jednej osoby, dzięki czemu w łatwy sposób można policzyć na ilu gości państwo młodzi mogą się zdecydować.

Drugą ważną sprawą jest wynajęcie miejsca w , którym odbywać będzie się samo przyjęcie. Przyszli małżonkowie mają do wyboru kilka opcji m.in.: dom weselny, hotel, restaurację, czy sale weselną. Właśnie ta ostania cieszy się największym powodzeniem wśród klientów, ponieważ zazwyczaj jest to samodzielnie działające miejsce wyposażone w nowoczesne sprzęty i wykończenia. Po sporządzeniu listy gości i wyborze miejsca w którym zorganizujemy przyjęcie nadchodzi moment wyboru innych elementów, które zagwarantują udane wesele, takie jak: wybór dekoracji, zespół weselny, samochód, kamerzysta, i fotograf. Niestety wiąże się to również z kolejnymi dużymi wydatkami, natomiast dla tych mniej zamożnych par jest kilka sposobów na zaoszczędzenie paru groszy.

Zespół weselny czy Dj? Przykładowo zespół muzyczny, który za swoje usługi liczy kilkaset złotych, można zastąpić DJ-em, którego stawki są o wiele niższe, a zamiast profesjonalnego kamerzysty możemy go zastąpić profesjonalnym fotografem, wszystko to jest kwestią naszych wyborów i potrzeb, również wynajem samochodu, mimo iż na kilka godzin kosztuję kolejne kilkaset złotych, mnoży kolejne wydatki, a może tak pożyczyć samochód od naszego dobrego znajomego? Jeśli nie mamy głowy do kreatywnych pomysłów, zawsze możemy zwrócić się o pomoc do managera sali, który po latach doświadczeń w branży weselnej na pewno zna kilka rozwiązań, które pozwolą nam na pewne cięcia w budżecie weselnym.

Ile więc naprawdę kosztuje wesele?

Stawki kształtują się różnie ale przy dobrej organizacji można zacząć od 10 do 13 tysięcy złotych. Tak więc gdy mamy listę gości na około 80-ciu gości, mimo iż dokonaliśmy cięć związanych z wyborem, zespołu, samochodu czy kamerzysty musimy liczyć się z wydatkiem 20 tysięcy złotych, ważna kwestia to priorytety, bo czy wesele nie okaże się równie udane jeśli zaprosimy tylko naszych bliskich, a nie zwykłych znajomych? Czy nie będziemy mogli się równie dobrze bawić przy muzyce puszczanej przez DJ, a nie profesjonalnego zespołu weselnego i wreszcie ile razy w życiu będziemy sięgać po film weselny? Niestety organizacja ślubu i wesela w dzisiejszych czasach ma niewiele wspólnego z oczekiwaniem i romantyzmem, a więcej z dobrą umiejętnością logistyczną i zarządzaniem pieniędzmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *