Sieć drogowa w Polsce

by:

Inne

Brak rozwoju sieci drogowej w Polsce to mit wyniesiony jeszcze z czasów komuny. Wtedy faktycznie ten sektor stał w miejscu. Sytuacja utrzymywała się jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, jednak już w dwudziestym pierwszym wieku drogi w Polsce zaczęły ulegać znacznemu rozwojowi.

Dzieje się tak nie tylko, dzięki pojedynczym wydarzeniom – vide słynne na cały świat EURO 2012 – które wymagają inwestycji na szeroką skalę. Istotny wkład w to ma również Unia Europejska, która śmiało finansuje kolejne budowy dróg, ponieważ doskonale rozumie, że dzięki temu rozwinie się znacznie szybciej. Oczywiście czasem nie przebiega to według planu i zdarza się, że niedługo po budowie potrzebna jest naprawa dróg, jednak trzeba tutaj usprawiedliwić drogowców, ponieważ polskie warunki geograficzne są bardzo trudne. Wiele terenów leży na podmokłych czy nawet bagnistych podłożach, gdzie koszt i czas wybudowania drogi jest znacznie windowany w górę. Poza tym istotny bywa również sam klimat. W naszym kraju mamy do czynienia z umiarkowanym przejściowym, co oznacza, że dość często jesteśmy na skraju dwóch istotnie różniących się mas powietrza. Przekłada się to na częste zmiany pogody, duże różnice temperatury pomiędzy latem i zimą oraz szeroki zakres opadów. Nie może więc dziwić fakt, że roboty drogowe są u nas tak popularne i tak częste – to niestety konieczność. Nie da się zbudować odpornej na wszystko drogi na podmokłym terenie, która do tego jeszcze będzie w miarę opłacalna ekonomicznie.

Na szczęście coraz mniej osób powiela mit braku dróg. Każdy kto od czasu do czasu przejeżdża przez kraj, doskonale widzi jak ogromne zmiany dokonały się w polskim drogownictwie. Jazda jest znacznie szybsza i przyjemniejsza, a do tego coraz bezpieczniejsza, dzięki szerokim poboczom i nawierzchniom wysokiej jakości.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami remontowymi dróg wpisz w Google – „drogi Kraków„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *