Galeria malarstwa współczesnego

by:

Inne

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej nowocześnie urządzonych galerii współczesnego malarstwa polskiego co należy uznać za swego rodzaju przełom. Bardzo dobrze że tak się dzieje, bowiem nasi rodzimi artyści młodego pokolenia mają we współczesnym malarstwie całkiem sporo do powiedzenia, przez co też nie powinni być marginalizowani, a dzięki tego typu galeriom z całą pewnością ich sztuka, ich prace będą mogły znaleźć o wiele szersze grono odbiorców. Bardzo często też wystawy organizowane w tego rodzaju galeriach, są wypełnione kolekcjami prywatnymi, co tylko dodatkowo podnosi prestiż wystawy. Odwiedzający o wiele lepiej patrzą na wystawę, której już nie można kupić bezpośrednio w galerii, zaś sam fakt iż jest to czyjaś własność, sprawia iż potencjalny odbiorca jeszcze przychylniej patrzy na dane dzieła sztuki. Po prostu skoro ktoś wydał niemałe pieniądze z tego tytułu, z całą pewnością obrazy muszą przedstawiać niemałe wartości artystyczne.

Galeria malarstwa współczesnego TadeoArt

Jedną z tego rodzaju galerii jest zlokalizowana w Bielsku Białej przy ulicy żywieckiej 333 galeria Tadeo Art. Tutaj mamy do czynienia przede wszystkim z galerią w stu procentach nastawioną na prezentowanie twórczości polskich, młodych artystów, którzy za pośrednictwem Tadeo Art mają możliwość zapewnienia sobie zbytu na swoje prace, a przede wszystkim osiągnięcia pewnego sukcesu, którym zapewne będzie sam fakt pojawienia się z pracami na wystawach odwiedzanych przez dość liczne grono koneserów sztuki współczesnej. Znajdziemy tutaj prace takich artystów jak: Zofia Błażko, Dariusz Żejmo czy też Karol Bąk, a więc dość znane i popularne już nazwiska, których prace już osiągają dość wysokie ceny, spotykają się z dobrą opinią krytyków, a przede wszystkim coraz częściej stanowią własność prywatnych kolekcjonerów sztuki, przez co też tylko zyskują na wartości.

Na co warto zwrócić dodatkowo uwagę?

Odwiedzając galerię Tadeo Art warto zwrócić przede wszystkim uwagę na terminarz wystaw, bowiem tutaj bardzo często będziemy mieli do czynienia z różnorodnymi zmianami, niemniej jednak dzięki temu mamy możliwość bliższego zapoznania się z większym zakresem twórczości polskiego młodego pokolenia artystów malarzy. Warto także pamiętać o tym, iż wiele z wystawianych prac nie będzie możliwa do zakupienia, natomiast te które jeszcze można zakupić, prędzej czy później trafią w ręce prywatnych kolekcjonerów, wobec czego tez, w przypadku kiedy jakiś obraz przypadnie nam do gustu, kiedy uznamy iż idealnie nadaje się do naszego salonu, warto od razu zapytać o cenę i w razie gdy będzie ona nam odpowiadać dokonać zakupu, gdyż niebawem nie będzie to już możliwe.

Podsumowanie

Reasumując, trzeba tutaj przyznać, iż młode pokolenie polskich artystów malarzy bardzo dobrze wkroczyło w 21 wiek zaś popularność sztuki współczesnej systematycznie rośnie, co tylko może nas napawać nadziejami na jeszcze lepsze efekty tego w przyszłości. Mamy nadzieję iż polskie akademie sztuk pięknych będą kształcić coraz lepszych artystów, którzy swoim zapałem i determinacją będą w stanie powtórzyć sukcesy wymienionych wcześniej kilku artystów, których prace stają się popularne na chwilę obecna już także poza granicami kraju. Oby tak się też stało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *