Róża – królowa kwiatów

by:

Dom

Królowa kwiatów, piękna, o olśniewającym zapachu, roślina uniwersalna – róża. Nada się jako prezent na każdą okazję – bukiet róż możemy podarować wybierając się z wizytą do rodziny czy znajomych, a białe róże weźmiemy ze sobą idąc na ślub, czy też komunię dziecka. Ilość odmian tej szlachetnej rośliny jest zniewalająca i sięga zapewne kilkuset. Wyróżniamy róże parkowe, rabatowe, miniaturowe, okrywowe.

Jeśli chcemy, aby nasz ogród zmienił się w romantyczne, pełne uroku miejsce, możemy wybierać spośród wielu odmian róż pnących. Takie krzewy róż umiejscawiamy tuż obok drewnianej pergoli. Roślina w niedługim czasie oprze swe pędy na konstrukcji i zacznie ją porastać, tworząc przepiękny, barwny tunel, w którego cieniu każdy zechce usiąść choć na chwilę.

Poza wielkością samej rośliny możemy wybrać także wielkość kwiatów, którymi będzie ona nas w przyszłości obdarzała. Są bowiem odmiany zarówno wielkokwiatowe, jak i drobnokwiatowe, rodzące maleńkie ale za to liczne kwiaty. Równie trudnym wyborem będzie wybór koloru naszej róży. Trudnym, ponieważ odmian barwnych tej rośliny także są setki. Niegdyś mogliśmy kupić róże białe, żółte, czerwone lub różowe. Obecnie są w sprzedaży także niebieskie, zielone, granatowe i wielobarwne, np. biało – różowe.

Miejscem, w którym możemy wybrać odpowiadające nam odmiany jest szkółka róż – www.hyzowie.com. Dowiemy się tam także jakie rośliny najlepiej wybrać na dane stanowisko. Nie bez znaczenia dla samopoczucia rośliny będzie ilość słońca, opadów deszczu czy też jakość gleby. W szkółce zatem nie tylko wybierzemy roślinę która będzie nam odpowiadała pod każdym względem, ale też dowiemy się jak najlepiej ją pielęgnować aby przez wiele lat móc cieszyć swe oko jej pięknymi kwiatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *