Pozornie małe awarie

by:

Dom

Niezależnie od tego czy mieszkamy w domu czy w bloku, w nowym czy starym budownictwie, prawdopodobnie większość z nas stanęła lub stanie w przyszłości w obliczu problemu z cieknącym kranem, nieszczelnym oknem, wodą kapiącą od sąsiada mieszkającego piętro wyżej czy w końcu zepsutym domofonem lub telewizorem. Jednym słowem – awarie w domu mogą dotknąć każdego z nas, powodując nie tylko spore zamieszanie w domu i dezorganizację życia.

Mogą pociągnąć za sobą także niemałe koszty, i to nie tylko samej naprawy szkody ale też powstałych przez nią zniszczeń. Wyobraźmy sobie taką sytuację: w naszym mieszkaniu pęka w środku nocy rura, zalewając sąsiada mieszkającego poniżej. Niestety kwestia naprawy samej usterki to tylko pół drogi do zażegnania kryzysu, bowiem sąsiad ma zalane ściany, podłogi i kompletnie zniszczone antyczne biurko otrzymane po prababci. I tu zaczynają się już naprawdę niemałe kłopoty, gdyż szkodę trzeba wynagrodzić. Może się to wiązać ze zwrotem kosztów całego remontu i doprowadzenia mieszkania do stanu sprzed zalania. A biurka i poprawnych stosunków sąsiedzkich pewnie już nic nie uratuje. Często takim problemom można zapobiec, warto tylko przewidzieć że mogą one nas dotknąć. Dlatego właśnie koniecznością są okresowe kontrole, np. instalacji elektrycznej czy pieca centralnego ogrzewania.

Konserwacja i zwykła dbałość o domowe sprzęty też są wskazane, np. utrzymywanie w czystości i odpowiednia pielęgnacja uszczelek lodówki czy zmywarki pozwolą im utrzymywać szczelność o wiele dłużej, warto od czasu do czasu przetkać i przeczyścić syfon od umywalki. Nie kosztuje to dużo pracy a może spowodować że przez wiele lat nie będą nam potrzebne usługi hydrauliczne (w razie czego jednak polecamy: www.hydraulik24.krakow.pl). Wymienione wyżej czynności naprawdę warto wykonać, jeśli cenimy sobie nasz czas, pieniądze i dobre stosunki sąsiedzkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *