Rodzaje tynków jakie mamy do wyboru

by:

Dom

W dzisiejszych czasach w ofercie handlowej możemy znaleźć trzy główne rodzaje tynków. Pierwszym z nich są tynki cementowe, drugim tynki cementowo-wapienne, a ostatnim tynki gipsowe, które cieszą się największym zainteresowaniem.Tynki cementowo-wapienne powstają po zmieszaniu wody, cementu, piasku i wapna budowlanego. Na naszym rynku dostępne są również specjalne mieszanki, które wzbogacone są dodatkowo w specjalne uszlachetniacze, których zadaniem jest zwiększenie trwałości oraz funkcjonalności uzyskanej masy. Dobry jakościowo tynk cementowo wapienny w naturalnych warunkach może bez żadnego większego problemu stanowić podłoże pod malowanie. Dużą zaletą tynków wapienno cementowych jest przede wszystkim to, że doskonale tłumią one hałasy i charakteryzują się bardzo dobrą akumulacją ciepła.

Tynki gipsowe składają się głównie z gipsu, specjalnych modyfikatorów i dodatków wody. Tynki maszynowe gipsowe nadają się wyłącznie do wnętrz mieszkań. Tynki gipsowe możemy śmiało stosować zarówno w pomieszczeniach suchych, jak i również w pomieszczeniach wilgotnych. Pamiętać należy o tym, że poszczególne warstwy tynku gipsowego przepuszczają wilgoć, co ma ogromny wpływ na poprawę mikroklimatu naszych pomieszczeń. Tynki gipsowe charakteryzują się gładką, białą fakturą i są idealną bazą pod malowanie.

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że tynki gipsowe najlepiej sprawdzać będą się na powierzchniach, które wykonane są z popularnego betonu lub powłok ceramicznych. Tynk ten poradzi sobie doskonale również z żelbetonem oraz nowoczesnym betonem komórkowym. Przy elementach metalowych powinnyśmy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej ostrożności, z racji tego, że tynk gipsowy powoduje korozje metalu. W przypadku metalu warto stosować specjalne preparaty antykorozyjne, których jest pełno na półkach sklepowych.

Reklama: Tynki cementowo-wapienne Kraków – Inside System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *