Restauracja DaPietro w Krakowie

by:

Inne

Większość z nas ma czasem ochotę na spróbowanie dań z innych krajów, a jeśli już ich próbowała, poszukuje podobnych doznań smakowych na wysokim poziomie. I tutaj niestety pojawia się zasadniczy problem, bo chociaż polskie miasta i miasteczka pełne są restauracji oferujących potrawy z innych stron świata, to znacznie gorzej jest z ich wykonaniem. Dlatego często możemy trafić do restauracji hiszpańskiej, w której trudno znaleźć nawet odpowiednie składniki charakteryzujące tę kuchnię…

Obecnie jednym z najbardziej popularnych rodzajów restauracji serwujących zagraniczne potrawy jest kuchnia włoska. Przeciętnemu Polakowi kojarzy się ona głównie z pizzą we wszelkich odmianach, okazuje się jednak, że można poznać zupełnie inne jej oblicze. Jednym z takich miejsc jest restauracja DaPietro Kraków, lokal z dwudziestopięcioletnią tradycją. Ma doskonałą lokalizację w centrum Krakowa, chociaż niedawno przeniósł się z adresu Rynek Główny 17 na Rynek Główny 19, dosłownie kilkanaście metrów dalej.

Jest to naprawdę godna polecenia restauracja włoska, która od samego początku stawiała na oryginalne smaki Włoch inwestując przede wszystkim w jakość. Można śmiało powiedzieć, że także w pewnym stopniu eksperymentalna, ponieważ obok najbardziej popularnych i typowych włoskich potraw w menu znajdują się także dania stworzone przez szefa kuchni. Warto także wspomnieć, że DaPietro oferuje szeroki wachlarz usługi: przyjęcia okolicznościowe, bankiety, szkolenia, konferencje czy nawet catering. Jeżeli mieszkacie w Krakowie lub okolicach, czy jesteście nawet przejazdem- naprawdę warto wstąpić tam na obiad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *