Realizacja prac lakierniczych na wysokim poziomie jakościowym.

by:

Biznes

Prawidłowa realizacja prac lakierniczych, wymaga przede wszystkim zadbania o wysoki poziom czystości atmosfery wewnątrz warsztatu. Należy zdać sobie sprawę z tego, iż to właśnie wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia lotne, stanowią największe zagrożenie dla jakości realizowanych prac lakierniczych. Kluczowym będzie tutaj więc skuteczne przechwytywanie wszystkich zanieczyszczeń. Nie dopuszczenie do tego, aby mogły swobodnie przedostawać się do strefy nakładania lakieru. Wiąże się to oczywiście z koniecznością wydatków, i to niejednokrotnie na dość wysokim poziomie. Niemniej jednak, możliwe jest zadbanie o podniesienie jakości bez ponoszenia kolosalnych wydatków. Warto dokładnie przeanalizować wszystkim możliwości jakie mamy w tym zakresie. Może się to okazać kluczowe także w przypadku naszego warsztatu.

Jak sprawić aby realizacja prac lakierniczych stała na maksymalnie wysokim poziomie?

Przede wszystkim, tak jak już wspomnieliśmy, musimy zadbać o utrzymanie wysokiego poziomu czystości w warsztacie. Kluczowe są tutaj jednakże zanieczyszczenia lotne, czyli te najdrobniejsze. Mogą one bowiem mieszać się z mgiełką lakierniczą, a to prowadzi do obniżenia jakości powłoki lakierniczej. Jeśli powłoka zostanie nałożona w otoczeniu zabrudzeń lotnych, te wszystkie drobne pyłki wylądują na malowanej powierzchni, osłabiając tym samym jakość warstwy lakieru. Będzie ona bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, czy też na działanie czynników zewnętrznych takich jak słońce, wiatr, czy też deszcz. Dlatego też, kluczową kwestią jest dbałość o utrzymanie maksymalnie wysokiego poziomu czystości w naszych warsztatach lakierniczych.

Wewnętrzne filtry dla lakierników.

Jednym z najtańszych sposobów na przechwytywanie zanieczyszczeń lotnych w celu poprawy jakości realizowanych prac, jest zastosowanie filtrów warsztatowych, wewnętrznych. Przykładem jest tutaj filtr sufitowy dla lakierników. Zapewnia on sprawny wychwyt wszystkich unoszących się zanieczyszczeń, które zetkną się z powierzchnią filtra. Zostają natychmiast wchłonięte, dzięki czemu nie opadną już nigdy w dół. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z faktu tego, iż same filtry wewnętrzne nie będą w stanie zapewnić maksymalnego przechwytu zanieczyszczeń, niemniej jednak, przy niskich nakładach finansowych na nic więcej sobie nie możemy pozwolić.

Wybór odpowiednich filtrów

Warto tutaj także podkreślić, iż dobra i efektywna realizacja prac lakierniczych, będzie wymagać zastosowania filtrów warsztatowych określonej jakości. Chodzi tutaj o to, aby gwarantowały one nam maksymalnie wysoki poziom wydajności w przechwycie zanieczyszczeń lotnych. Dzięki temu, przy stosunkowo niskich nakładach uda nam się w miarę wyraźnie podnieść jakość realizowanych prac. Dlatego też, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy dostawca filtrów warsztatowych dla lakierników, jest w stanie zagwarantować nam odpowiednio wysoką jakość dostarczanych filtrów. Ich skuteczność powinna być potwierdzona stosownymi atestami. W tym zakresie zdecydowanie warto wyłożyć nieco większe pieniądze na lepszej klasy filtry warsztatowe, aby ostatecznie, realizacja prac lakierniczych, mogła stać na jak najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *