Przyszłość dziecka w Twoich rękach

by:

Edukacja

Nikogo nie trzeba przekonywać o konieczności edukacji językowej od najmłodszych lat życia dziecka. Wiele badań pokazuje, że nawet kilkumiesięczne brzdące powinny mieć kontakt z językiem obcym. Obecnie najpopularniejszy jest angielski, który jest przepustką do pracy i kształcenia w Europie. Nie ma pracodawcy, który nie wymaga doskonałej znajomości języka angielskiego. W jakim wieku zacząć szkolenia językowe? Nie ma jasnej odpowiedzi.

Niektórzy uważają, że już roczne dziecko powinno w formie zabawy poznawać angielskie słówka: piosenki, wierszyki. Może również oglądać obcojęzyczne bajki. Jednak dopiero obecność wykwalifikowanego lektora – pedagoga gwarantuje dostosowanie materiału dydaktycznego do potrzeb dziecka, jego rozwoju. Nauka języka to nie tylko pewny start w przyszłość, ale też wspomaganie rozwoju dziecka. Uczenie się obcych słówek wspomaga rozwój mózgu, pozwala na szybszą naukę innych przedmiotów. Kursy angielskiego dla dzieci oferuje wiele szkół. Wybór odpowiedniej nie należy do najłatwiejszych, jeśli zależy nam na najlepszej kadrze i programie. Nauczyciele – lektorzy, powinni mieć nie tylko wykształcenie kierunkowe w dziedzinie anglistyki, ale też obszerną wiedzę i praktykę pedagogiczną. Dzięki temu zajęcia z angielskiego nie są przykrym obowiązkiem, ale zabawą i przyjemnością. Nauka języka angielskiego od dziecka owocuje w przyszłości. Dziecko nie tylko łatwiej poradzi sobie z nauką w szkole, ale też poprawi się jego pewność siebie.

Obecnie wiele materiałów edukacyjnych z innych przedmiotów jest dostępnych w języku angielskim. Poznanie tego języka daje więc dostęp do świata wiedzy i nauki. Już dziś warto pomyśleć o przyszłości dziecka. Oxford, Harvard? Czemu nie? Dzięki znajomości języka angielskiego, prestiżowe uczelnie nie muszą być niedostępne. Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat to inwestycja, dzięki której radosny maluch wyrośnie na szczęśliwego dorosłego.

Więcej informacji na stronie: www.york.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *