Do jakiej szkoły wysłać swoje dziecko?

by:

Edukacja

Wielu rodziców ma problemy z podjęciem decyzji odnośnie tego do jakiej szkoły wysłać swoją pociechę. W dzisiejszych czasach edukacja jest na tak zaawansowanym poziomie, że nie musimy zapisywać dziecka do pierwszej lepszej placówki jak to bywało kilka lat temu, co więcej mamy do wyboru zarówno instytucje publiczne i prywatne. Wiąże się z tym oczywiście mnóstwo  innych czynników, przede wszystkim wysokość poziomu nauczania i możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach na jakie może uczęszczać młody człowiek i rozwijać wiedzę w zakresie, który go interesuje, ale druga stron medalu niesie ze sobą również dodatkowe koszty i opłaty.

Alternatywą jest w tym przypadku społeczna szkoła podstawowa. Warszawa ma do zaoferowania cały szereg takich właśnie szkół, które nie tylko kreują i pogłębiają pasje wśród najmłodszych, ale również pomagają kształtować charakter i osobowość dziecka. Wybór jest ogromny, od kierunków muzycznych, poprzez plastyczne, techniczne i artystyczne, aż do sportowych.

W takich instytucjach, powoływanych przez towarzystwo oświatowe, wysokość czesnego ustala stowarzyszenie prowadzące szkołę, zaś kierunki wydatkowania przychodów określają już tylko i wyłącznie sami rodzice.

Co więcej wszystkie zarobione pieniądze przez taką placówkę są wydawane na realizacje celów statutowych szkoły oraz zakupu odpowiednich pomocy dydaktycznych, które pomagają najmłodszym w rozwijaniu pasji, a towarzystwo nie czerpie z tego tytułu żadnych korzyści.

Społeczne szkoły podstawowe nie tylko rozwijają zainteresowania dziecka, tutaj powoli wkraczają one w nowy etap, zawierają pierwsze przyjaźnie, uczą się samodzielności ale również pracy zespołowej, uczestnicząc w życiu szkoły, która staje się dla nich drugim domem i początkiem drogi do dorosłego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *