Potrawy na każde wesele

by:

Usługi

Jak wiadomo przez żołądek do serca. Ta zasada świetnie sprawdza się tez w przypadku gości weselnych, których przede wszystkim trzeba uraczyć dobrą strawą. Takie zadanie zleca się przeważnie sali weselnej i taka usługa jest już wliczona w ogólne koszty, które musimy pokryć organizując taką imprezę. Wszystkie szczegóły uzgadniamy wcześniej tak żeby w trakcie imprezy nic nas nie zaskoczyło.

Co warto uwzględnić w trakcie negocjacji? Przede wszystkim cenę, która może się wahać od 160 do nawet 230 złotych. Często też mamy wybór menu. Każde rożni się proponowanymi potrawami. Cena zależna jest wtedy, od jakości składników. Poza tym ważna jest ilość dan oraz częstotliwość podawania. Przyjęło się je serwować w odstępach, co trzy godziny. To uniwersalny czas, który zaspokoi potrzeby nawet tych większych przyjęć. W międzyczasie królować będą przystawki, więc możemy być spokojni, że nasi goście nie będą bawić się głodni.

Jaki jest standardowy obiad weselny? Na pierwszy rzut przeważnie podaje się rosół z makaronem lub flaki. Innym wariantem może być krem z borowików lub kurek. Na kolejne danie możemy podać zrazy lub schab w sosie z pieczonymi ziemniakami i sałatką grecką. Do tego oczywiście deser. Wybrać można tort, lody, ciasto albo wszystko razem do wyboru. Z pewnością taki początek okaże się syty.

Kiedy nasi goście zjedzą pierwsze dania, wypiją zdrowie państwa młodych i wyruszą na pierwszy taniec kuchnia zajmie się przygotowywaniem kolejnych potraw. Jednak w międzyczasie goście posiłkować się będą licznymi przystawkami jak schab ze śliwką w galarecie, ryba po grecku czy chociażby łosoś wędzony. Do picia serwujemy zimne napoje, soki oraz kawę lub herbatę. Warto też pomyśleć o zestawie surówek jak chociażby drobiowej, meksykańskiej czy pieczarkowej.

Jeżeli wśród naszych gości jest wiele osób wegetariańskich to pokusić się możemy o sporządzenie podług nich specjalnego menu, które też jest różnorodne. Żadna sala weselna nie powstydzi się warzywnymi szaszłykami, pierogami ruskimi czy kremem z brokułów. Takie przepisy skutecznie urozmaica każde wesele i zapewnia energie do zabawy przez całą noc.

Więcej na: obiad-weselny-warszawa.pl – obiad weselny Legionowo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *