Dodatkowa powierzchnia magazynowa dla firm

by:

Usługi

Jednym ze zdecydowanie największych problemów, z jakimi boryka się wiele firm produkcyjnych, jest zapewnienie sobie odpowiedniej przestrzeni magazynowej, do składowania surowców niezbędnych do produkcji, oraz gotowych wyrobów. Jest to dość poważny problem, bowiem wydzielanie powierzchni magazynowej na własnych obiektach produkcyjnych, automatycznie ogranicza ich możliwości przerobowe, co raczej nie służy rozwojowi przedsiębiorstwa. Wobec tego też, warto tutaj zainteresować się zewnętrznym magazynowaniem towarów i surowca, co może zagwarantować poszerzenie możliwości produkcyjnych oraz zwiększenie mocy przerobowej przedsiębiorstwa. Zobaczmy więc, w jaki sposób można będzie skorzystać z tego typu rozwiązań w celu ograniczenia magazynowania na własnych obiektach.

Czy to się w ogóle opłaca?

Jest to w sumie zasadnicze pytanie, na które należy udzielić sobie właściwej odpowiedzi, bowiem w tym szczególnym przypadku musimy pamiętać, iż koszty magazynowania będą dość wysokie, aczkolwiek nie aż tak wysokie jak to ma miejsce w przypadku magazynowania na własnych obiektach. Tutaj, przede wszystkim zyskujemy możliwości produkcyjne, które powiększa ostateczny dochód przedsiębiorstwa, a co więcej, koszty magazynowania, będą niższe, bowiem w przypadku zewnętrznych magazynów, korzystać z nich będzie także wielu innych przedsiębiorców, toteż koszt ich utrzymania będzie podzielony. Ma to szczególne znaczenie w przypadku magazynów klimatyzowanych, gdzie surowiec i towary musza być przechowywane w odpowiednich warunkach, aby były zdatne do produkcji czy też sprzedaży. Zagwarantowanie takich warunków stwarza poważne wyzwania finansowe, których samodzielnie raczenie uda się ponieść małej firmie, toteż zewnętrzna powierzchnia magazynowa będzie w tym przypadku rozwiązaniem wręcz idealnym.

Gdzie wynająć powierzchnię magazynową?

Musimy tutaj także znaleźć odpowiedniego usługodawcę, który zagwarantuje nam możliwość skorzystania z jego powierzchni magazynowej, za stosunkowo przystępne pieniądze, oraz w stosunkowo dobrej lokalizacji magazynu. Chodzi nam przede wszystkim o to, abyśmy mogli zabezpieczyć sobie dobrą obsługę logistyczną zewnętrznego magazynu, bowiem w tym szczególnym przypadku, od tego zależne będzie to, czy surowiec uda nam się dostarczać na czas na obiekty produkcyjne. Im bliżej zlokalizowany magazyn, tym szybszy przepływ produktów i surowca, a co za tym idzie, tym mniejsze wymagania jeśli chodzi o bieżące zapasy surowca na naszym wewnątrzzakładowym magazynie. Im mniej zaś będziemy przechowywać surowca u siebie, tym więcej przestrzeni będziemy posiadać na efektywne powiększani zdolności przerobowych zakładu. Dlatego też, na przykład dla firm z najbliższych okolic Bielska Białej, polecanym magazynem zewnętrznym będzie magazyn firmy Zrembud, która oferuje tego typu usługi, a jej lokalizacja zapewnia sprawną obsługę logistyczna całej najbliższej okolicy Bielska Białej i miast ościennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *