Popyt na kursy maturalne

by:

Edukacja

Od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Oferowane są przez osoby prywatne oraz przez wszelkiego rodzaju szkoły policealne. Kursy maturalne. Co stoi za ich dużą popularnością?

Przepisy oświatowe wymagają, by młodzi maturzyści już we wrześniu określili się, jakie przedmioty będą zdawać na maturze. Następuje wtedy szybkie przeglądanie stron www wybranych uczelni, w poszukiwaniu wymagań wstępnych. Często okazuje się, że pułap punktów jest wysoki, albo konieczne jest wybranie przedmiotów, które do tej pory niezbyt „leżały” uczniowi.

Ratunkiem jest albo samodzielne wzięcie się do nauki, albo poszukanie specjalistów, którzy nakierują na odpowiednie informacje, pomogą uszeregować wiedzę, wreszcie przymuszą do szukania informacji. Tymi specjalistami są właśnie osoby organizujące i prowadzące kursy przygotowawcze. Nie jest trudno je znaleźć. W dużych miastach, jak Katowice czy Kraków istnieje wiele firm oraz osób prywatnych organizujących tego typu kursy. Od tej zasady nie odstaje również  Rzeszów, gdzie kursy maturalne organizuje ponad dziesięć firm.

Kursy maturalne w Krakowie czy Rzeszowie możemy odnaleźć w sieci wpisując w Google odpowiednio „kursy maturalne Kraków” oraz „kursy maturalne Rzeszów”.

Najczęściej zjawiają się na nich uczniowie z problemami z danego przedmiotu. Oczekują oni, że uczęszczanie na kurs pozwoli im, choć w przyzwoitym stopniu zdać egzamin. Z drugiej strony, nie brakuje i takich, którzy chcą uszeregować już posiadaną wiedzę. Ostatnią grupa są uczniowie, którzy potrzebują kursów nie dla wiedzy, ale dla upewnienia się (lub swoich rodziców), że są w stanie dobrze zdać egzamin maturalny. A zajęcia traktują, jako sposób na podbudowanie pewności siebie. Dodatkową ich zaletą, są prowadzący, niejednokrotnie doświadczeni pedagodzy. A, że w dodatku nierzadko są również egzaminatorami OKE, wiedzą, na jakie elementy zwrócić uwagę.

To wszystko powoduje, że kursy maturalne są bardzo popularne wśród młodzieży. Można zaryzykować stwierdzenie, że jak długo będą matury, będzie popyt na kursy maturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *