Organizacja wesela – na co zwracać uwagę

by:

Rozrywka

Przede wszystkim przy organizowaniu wesela najważniejsi są goście. Co za tym idzie z początku powinniśmy spisać listę gości i przygotować odpowiednia ilość zaproszeń. Oprócz tego ważne jest aby wyznaczyć termin potwierdzenia przybycia stosunkowo wcześniej. Wiadomo, że sale weselną należy przede wszystkim dopasować do ilości gości.

Wstrzymajmy się więc z wyborem dopóki nie sprecyzujemy mniej więcej liczby gości, których będziemy zapraszać, od tego należy odjąć jakieś 10% – to będą osoby, które z różnych powodów nie dadzą rady przyjść, i tym sposobem będziemy wiedzieć na ile osób musimy znaleźć salę weselną.

Pamiętajmy tu również o tym, że sala weselna nie powinna znajdować się zbyt daleko od kościoła. Jest to bardzo ważne. Oprócz tego należy zaplanować wystrój takiej sali. Nie wszyscy oferują wystrój sali weselnej. Często sami musimy o to zadbać. Tak więc trzeba pamiętać o kupnie odpowiednich dekoracji weselnych.

Bardzo ważną rzeczą jest również katering. Wiele osób zwraca uwagę na jakość i ilość jedzenia na weselu. Obiad weselny powinien być odpowiednio dobrany. W jadłospisie powinny się pojawić oprócz zwykłych dań, również te wegetariańskie. Nawet jeżeli nie kojarzymy w rodzinie nikogo, kto jest wegetarianinem, to nie wiadomo, jak jest z osobami towarzyszącymi. Dobrze jest, kiedy każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto więc podawać zróżnicowane dania.

idealne weseleSzukasz sali weselnej w Legionowie? Wpisz w wyszukiwarkę wesele Legionowo!

Istotną rzeczą jest również zatrudnienie fotografa na wesele. Powinien on być przede wszystkim w pełni doświadczony w fotografowaniu tego typu uroczystości. Nie warto brać kogoś niepewnego. Do zdjęć z wesela będziemy wracać przez całe życie, tak więc dobrze byłoby gdyby były one dobre jakościowo. Fotografa ślubnego powinno się zacząć szukać dużo wcześniej, ponieważ ci najlepsi mają pozajmowane terminy na długie okresy czasu.

Dobrze również pomyśleć o transporcie wszystkich gości z kościoła, do sali weselnej. Wiadomo, że nie każdy posiada samochód, aby móc samodzielnie tam dojechać. W niektóre miejsca autobusy również nie jeżdżą zbyt często. Jeżeli więc sala weselna jest zlokalizowana stosunkowo daleko od samego kościoła, to warto wynająć autokar, który dowiezie na miejsce wszystkich tych, którzy nie mają własnego środka transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *