Okres przeziębień i grypy. Jak przetrwać?

by:

Zdrowie

Jednym z okresów, w których jesteśmy zdecydowanie najbardziej narażeni na przeziębienia oraz na grypę, jest wczesna wiosna. Wynika to z prostej przyczyny. Nasz wyziębiony organizm, nie przyzwyczajony do słonecznego ciepła, jest nieco rozkojarzony, skutkiem czego dość łatwo nam nieodpowiednio ubrać się przed wyjściem z domu. Wiosenne słońce, dość przyjemnie grzeje, toteż, bardzo często ubieramy się zbyt lekko, co może być bardzo zdradliwe. Wystarczy bowiem, iż na krótki czas, słońce skryje się za chmurami, a natychmiast zrobi nam się zimno. Jeśli do tego dojdzie jeszcze troszkę zimniejszego powiewu wiatru, to dość szybko będziemy mogli się przeziębić. Jak więc przetrwać ten wyjątkowo trudny okres, aby nie narazić się na zbyt częstą absencję w pracy czy też szkole? Sprawdźmy jak można się skutecznie zabezpieczyć przed przeziębieniem i grypą w tym trudnym dla naszego organizmu czasie.

Zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Przede wszystkim powinniśmy zawsze zachować jak najwięcej zdrowego rozsądku. W tej kwestii najważniejsze będzie to, aby zanadto nie ufać własnym odczuciom odnośnie zewnętrznego ciepła, gdyż w taki sposób najłatwiej narazić się na wszelkiego rodzaju przeziębienia oraz grypę. Warto przed wyjściem z domu zawsze zabrać ze sobą bluzę lub kurtkę, aby w razie konieczności mieć czym się dodatkowo okryć i zabezpieczyć przed wiosennym chłodem. Po prostu należy pamiętać, iż wraz z odchodzącą zimą poza wiosną i ciepłem, jednocześnie nadchodzi czas leczenia przeziębień i grypy, gdyż wzrasta ilość tego typu dolegliwości.

Zachowanie zdrowego rozsądku podczas doboru ubioru wyjściowego pomoże nam zminimalizować poziom ryzyka, jednakże nie zawsze będzie w stanie w stu procentach uchronić nas przed tymi dolegliwościami. Dlatego też, warto tutaj wiedzieć, w jaki sposób można sobie będzie z przeziębieniem poradzić, najlepiej bez konieczności stosowania leków farmakologicznych, które w dłuższej perspektywie czasowej mogą przyczynić się do pojawiania się zupełnie innych problemów zdrowotnych.

Leki ziołowe na przeziębienia i grypę.

Aby skutecznie zwalczać dolegliwości takie jak przeziębienie, nie trzeba od razu pędzie do apteki po leki dostępne bez recepty. Są one co prawda w wielu przypadkach bardzo skuteczne i gwarantują nam dość szybką poprawę samopoczucia, niemniej jednak nie likwidują podstawy problemu, w perspektywie dłuższego zażywania, niestety może dojść do poważniejszych komplikacji zdrowotnych. W takich okolicznościach o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie naturalnych metod leczenia przeziębienia, czyli wszelkich leków na bazie ziół i roślin. Tutaj bardzo dobrze sprawdzają się rośliny dostępne dla każdego z nas, czyli przede wszystkim cebula oraz czosnek.

Warto pamiętać, iż w szczególności czosnek będzie w stanie skutecznie uchronić nas przed przeziębieniem, bowiem jest to najsilniejszy, występujący bezpośrednio w naturze antybiotyk. Jednakże, aby jego zażywanie było jak najbardziej skuteczne i bezpieczne, należy pamiętać o tym, iż należy go zmiażdżyć, i odczekać około 10 minut na wydzielenie się wszystkich substancji antybiotycznych. W przeciwnym razie jedyne, co osiągniemy to problemy żołądkowe, zaś przeziębienie i tak nie ustąpi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *