Ogrzewanie olejem – proste i ekologiczne

by:

Usługi

Coraz więcej przedsiębiorców i osób prywatnych jest świadomych, jak ważna jest ochrona środowiska. Wszechobecny, szczególnie zimą, w miastach smog zmusza do zmiany podejścia do sposobu ogrzewania. Bez względu na to, czy jest to prywatny dom, siedziba przedsiębiorstwa czy działający zakład produkcyjny, coraz częściej dokonywane są tam zmiany systemów grzewczych tak, aby nie szkodziły one środowisku i nie produkowały toksycznego smogu.

Często spotykanym rozwiązaniem jest ogrzewanie gazowe. Jednak jest ono zwykle stosowane tam, gdzie jest gaz sieciowy. Niezbyt często się zdarza, aby korzystano z gazu ze specjalnych zbiorników.

Coraz więcej pojawia się też systemów grzewczych na olej opałowy. Ten sposób ogrzewania ma niewątpliwie sporo zalet. Przede wszystkim jest o wiele bezpieczniejszy niż ogrzewanie gazowe. Osoby, które chcą mieć ekologiczne, a jednocześnie bezpieczne i niezagrożone wybuchem ogrzewanie, powinny zdecydować się właśnie na olej opałowy.

Koszt wymiany kotła na opalany olejem jest porównywalny z kotłem gazowym. Pamiętać jednak należy, aby dostawcy oleju opałowego byli wiarygodni, czyli dostarczali paliwo wysokiej jakości. Zdarzają się bowiem przypadki fałszowania paliwa, więc lepiej zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że dostarczony olej będzie czysty i ekologiczny. Natomiast złej jakości olej nie tylko będzie się gorzej palił, ale może nawet uszkodzić piec.

Jakie zalety ma opalanie olejem grzewczym? Przede wszystkim odpada codzienne rozpalanie i czyszczenie paleniska. Nie trzeba też ciągle pieca dozorować. Nowoczesne piece olejowe są wyposażone w dobrej jakości sterowanie elektroniczne. Możemy ustawić odpowiednie parametry temperatury i kocioł sam będzie się włączał i wyłączał. Właściwie jedynym zadaniem będzie konieczność zamówienia nowej dostawy oleju opałowego.

Sprawdź Onico-energia i dowiedz się więcej o oleju opałowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *