Odwadnianie wykopów budowlanych.

by:

Inne

Realizacja prac budowlanych, przede wszystkim na etapie wykopów na przykład pod drogi, autostrady, pod fundamenty różnych obiektów, wymaga bardzo często przeprowadzenia odwodnienia gruntu, gdzie można się natknąć na zbyt wysoki poziom wody gruntowej. Woda gruntowa w tym szczególnym przypadku, niestety będzie bardzo negatywnie wpływać na możliwość realizacji prac budowlanych, wobec czego też, koniecznością jest tutaj skuteczne i efektywne przeprowadzenie odwodnienia, celem pozbycia się utrudniającej prace wody, i bezpieczne, spokojne, zrealizowanie wszystkich prac budowlanych. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób można będzie najskuteczniej przeprowadzić odwadnianie wykopów budowlanych, czy też obniżanie poziomu wody gruntowej, aby móc skutecznie i efektywnie realizować prace budowlane.

Osuszenie wykopów budowlanych.

W przypadku kiedy w trakcie prowadzenia już wykopów budowlanych, nagle zacznie pojawiać się w nich woda, trzeba będzie rzecz jasna w pierwszej kolejności sprawdzić przyczynę jej pojawiania się. Może to być na przykład wyższy niż przypuszczano poziom wody gruntowej, czy też uszkodzenie rur wodno kanalizacyjnych. Trzeba tutaj bezwarunkowo zlokalizować przyczynę pojawiania się wody w wykopach a następnie dobrać odpowiednią metodę pozbycia się wody z wykopów budowlanych. Jednym zaś z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się wody z wykopów budowlanych, jest wykorzystanie zestawów igłofiltrowych. W tym przypadku igłofiltry należy zamontować wzdłuż przeprowadzonych wykopów, na co najmniej jeden metr głębiej niż planowana głębokość prowadzenia robót budowlanych, a następnie zaczekać aż woda zostanie odessana przez agregat pompowy. Tego typu metody igłofiltrowe odwadniania wykopów budowlanych, stosowane sa obecnie zdecydowanie coraz częściej, dzięki czemu można o wiele skuteczniej podejść do kwestii odwadniania i ogólnie realizowania prac budowlanych w terenie podmokłym.

Koszty odwadniania.

Oczywiście dość istotną rolę będą tutaj pełnić koszty odwadniania w każdym przypadku, na które składać się będą koszty zakupu odpowiedniego wyposażenia, oraz koszty jego eksploatacji. Musimy pamiętać, iż w celu obniżenia kosztów jednorazowo przeprowadzanego odwadniania, możemy wykorzystać wypożyczalnię pomp do odwodnień. Możliwy jest także wynajem pomp igłofiltrowych, jak również całych zestawów igłofiltrowych, co rzecz jasna w przypadku jednorazowych akcji przy odwadnianiu jest oszczędnym rozwiązaniem. Niemniej jednak, jeśli tego typu prac przewidujemy wykonywać w przyszłości więcej, o wiele lepszym wyjściem będzie pozyskanie tego typu urządzeń na własność, bowiem wynajmując zestawy igłofiltrowe, po kilkunastu razach, na same koszty wynajmu wydamy tyle pieniędzy co na zakup własnego zestawu. Musimy więc precyzyjnie określić, które rozwiązanie będzie dla nas bardziej korzystne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *