O czym pamiętać oraganizując wesele?

by:

Inne

Organizacja wesela kosztuje nas zazwyczaj dużo czasu i pieniędzy, a także kumuluje w nas stres związany z przygotowaniami, z obawy przed popełnieniem błędu, czy pominięciem jakiejś ważnej kwestii organizacyjnej. Aby uniknąć pomyłek, oraz zaoszczędzić sobie nerwów, warto stworzyć terminarz z rzeczami o które należy zadbać, a następnie ściśle się jego trzymać. Co jednak powinno się znaleźć na liście rzeczy do zrobienia, aby mieć pewność, że nasze wesele przebiegnie zgodnie z planem?

Najważniejszym czynnikiem, którego nie może zabraknąć na żadnym weselu są… goście. To z nimi planujemy świętować nasze najważniejsze chwile, tym bardziej starannie powinniśmy przemyśleć, kogo trzeba na to wesele zaprosić. Nie powinno na nim zabraknąć naszej rodziny, jednak warto również pamiętać najbliższych przyjaciołach i znajomych. Przygotowanie listy gości jest tym trudniejsze, im bardziej ograniczone są nasze fundusze, dlatego już na samym początku warto się nad nią zastanowić.

Mając już gotową listę gości, możemy przystąpić do znalezienia odpowiedniej sali weselnej, która musi mieć nie tylko odpowiedni wystrój, lecz również zapewnić miejsce do tańczenia i siedzenia wszystkim zaproszonym przez nas osobom. Szukając sali, warto pomyśleć również o miejscu zarówno dla osób palących i nie palących, czy też zapewnić odpowiednie rozmieszczenie miejsc, tak, aby każdy z zaproszonym siedział jak najbliżej swoich znajomych. Miejsce w którym odbędzie się wesele musi być również odpowiednio ozdobione, dlatego też już w tym miejscu powinno się pomyśleć o odpowiednich dekoracjach nadających weselnego uroku wybranej sali.

Bawiąc się na swoim weselu, zależy nam, aby było ono idealne, po to, aby pozostało w naszej pamięci jak najdłużej. Z pomocą w tym przyjdzie kamerzysta weselny, który uwieczni całe to wydarzenie. Żeby pamiątka była jak najlepsza, powinniśmy zadbać o wynajęcie jak najlepszego specjalisty w tej dziedzinie. Z pomocą może przyjść nam Internet, w którym bardzo łatwo znajdziemy specjalistów z naszej okolicy, wyszukując haseł takich jak „wideofilmowanie Łomża”, czy „fotograf Poznań”. Dodatkowym tego atutem, jest możliwość szybkiego nawiązania kontaktu z wybranym specjalistą, czy przejrzenie jego portfolio.

Nie ma wesela bez muzyki. Żeby zapewnić naszym gościom jak najlepszą zabawę, powinniśmy się postarać o jak najlepszego DJ-a, czy zespół. Ciekawym pomysłem jest przeprowadzenie ankiety w śród zaproszonych, jaki styl muzyki preferują, a następnie dobrać wynajmowanych muzyków, do tychże preferencji. Oczywiście nie bez powodu najbardziej popularnym stylem muzyki na weselach jest disco-polo, ponieważ dobrze się przy nim tańczy, warto się zdecydować właśnie na ten styl muzyki.

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem jest jedzenie i alkohol. Ponieważ przez żołądek najłatwiej trafić do serca, postarajmy się o jak najlepszy wybór posiłków, tak, aby nasi goście nie chcieli opuszczać zabawy. Ponieważ na każdym weselu pije się alkohol, należy pamiętać, aby jedzenie to było dostatecznie syte. Warto też zadbać, aby wódka była odpowiednio schłodzona, gdyż jak wiadomo jest wtedy dużo lepsza. Pamiętajmy również o osobach preferujących wino, czy piwo i zaopatrzmy się również w pewną ilość tego typu trunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *