Nowoczesna aranżacja mieszkania

by:

Dom

Coraz więcej osób projektując mieszkanie decyduje się na styl modernistyczny. Opiera się on przede wszystkim na stonowanych kolorach oraz wykorzystaniu materiałów przypominających stal i szkło. Modernizm bardzo często idzie w parze z minimalizmem. Nie oznacza to, że nowoczesne wnętrze musi być surowe. Unikniemy tego poprzez odpowiednie dodatki.

Dobrym pomysłem są obrazy na szkle. Obecnie wiele firm posiada w swojej ofercie wykonanie dowolnego nadruku. Oznacza to, że sami dostarczymy obraz jakim zostanie zadrukowane szkło. Pozwala to na stworzenie prawdziwie wyjątkowego wnętrza. Możemy wybrać dowolny motyw z własnej kolekcji zdjęć lub wykorzystać gotowy projekt z katalogu. W ten sposób zadrukować możemy szkło do kuchni lub szkło na ścianę. Obecne techniki druku pozwalają na wykonanie projektu w niesamowitej jakości. Zanim zrealizujemy duży projekt powinniśmy wykonać wersję próbną aby dokładnie dobrać interesujący nas odcień kolorów.

Panele szklane oprócz wyjątkowego wyglądu charakteryzuje również łatwość w utrzymaniu. W przeciwieństwie do innych form ozdabiania mieszkania szkło posiada minimalną liczbę łączeń. Dlatego utrzymanie go w czystości jest wyjątkowo proste. Stąd wielu klientów decyduje się na wykończenie elementami szklanymi powierzchni bardzo podatnych na zabrudzenie. Sprawia to, że panele szklane są bardzo popularną metodą wykończenia kuchni. Ponadto materiały wykonane ze szkła wcale nie muszą być drogie. Związane jest to z ich dziecinnie prostym montażem. Proces ten trwa z reguły kilkadziesiąt minut.

Stanowi to ciekawą konkurencję dla pracochłonnych aranżacji ceramicznych lub drewnianych. Dlatego coraz więcej osób projektujących mieszkania decyduje się na to rozwiązanie. Stanowi ono idealne połączenie praktyczności z nowoczesnym wyglądem. Szkło można wkomponować w strukturę każdego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *