Nieduża instalacja igłofiltrowa.

by:

Biznes

Czasami, nieduża instalacja igłofiltrowa, jest rozwiązaniem wręcz optymalnym. Instalacje składające się z 10-15 igłofiltrów, sprawdzają się bardzo dobrze w wielu zastosowaniach. Przede wszystkim zaś, w przypadku realizacji prac związanych z usuwaniem awarii sieci wodociągowych czy tez kanalizacyjnych w terenie podmokłym. Wszędzie tam, gdzie nie jest konieczna realizacja prac na rozległym terenie, nieduża instalacja igłofiltrowa będzie sprawdzać się wręcz doskonale. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii zastosowania tego typu instalacji, oraz przygotowania wszystkich, niezbędnych do ich poprawnej pracy, elementów.

Z czego składa się nieduża instalacja igłofiltrowa?

Tego typu, nieduża instalacja igłofiltrowa, tak samo jak w przypadku dużych instalacji, składa się z igłofiltrów, kolektorów ssawnych oraz odpowiedniej pompy do igłofiltrów. W tym jednakże przypadku, pompa do igłofiltrów nie musi charakteryzować się zbyt wysokim poziomem wydajności. Kluczową kwestią jest jej podciśnienie, umożliwiające zasysanie z odpowiedniej głębokości. Jeśli pompa będzie gwarantować możliwość zasysania z głębokości około 6-8 metrów, to będzie to wystarczające dla większości zastosowań w przypadku małych instalacji igłofiltrowych. Chodzi tutaj o to, aby nawet taka, nieduża instalacja igłofiltrowa, mogła skutecznie obniżać poziom wody gruntowej na danym, objętym robotami budowlanymi, terenie.

Pompa do niedużych instalacji igłofiltrowych.

Kluczową rolę będzie więc tutaj odgrywać odpowiednio dobrana pompa. W tym zakresie zaś, najlepiej sprawdzają się kompaktowe, mobilne pompy do igłofiltrów, takie jak chociażby pompa typu Selwood Spate 75. Jest to jednostka wyposażona w wysokoprężny silnik spalinowy Yanmar o mocy 3kW, zapewniająca wydajność na poziomi do 30m3/godz. Jest to wydajność absolutnie wystarczająca do poprawnego obsługiwania niedużych instalacji igłofiltrowych. Dodatkowo pozwala na zasysanie z głębokości do 7 merów, oraz gwarantuje wysokość podnoszenia do 30 metrów. Są to więc parametry, idealnie sprawdzające się w tego typu przypadkach. Wszędzie tam, gdzie wystarczającym rozwiązaniem będzie nieduża instalacja igłofiltrowa, może ona być napędzana kompaktową pompą Selwood Spate 75. W zdecydowanej większości przypadków, tak przygotowana instalacja igłofiltrowa, będzie sobie radzić wręcz doskonale.

Podsumowanie.

Trzeba tutaj więc powiedzieć, iż jeśli potrzebna jest nieduża instalacja igłofiltrowa, to w zupełności wystarczającym rozwiązaniem będzie instalacja oparta o 10-15 igłofiltrów, napędzana pompą Selwood Spate 75. Z cała pewnością przy tak niedużych wymaganiach, pompa będzie sprawdzać się wręcz doskonale, gwarantując wydajność na konkretnym, wystarczającym w tym przypadku poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *