Kryteria wyboru oferty ubezpieczeniowej

by:

Biznes

Ofert ubezpieczeniowych na rynku jest bardzo dużo i wiele osób ma problem z wytypowaniem najbardziej korzystnej oferty na rodzimym rynku. Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w nowych reklamach i ofertach, co jeszcze bardziej może nas paraliżować w wyborze tej najlepszej dla nas propozycji. Warto pamiętać, aby wnikliwie czytać treść umowy, tak aby w przyszłości nie być zaskoczonym, co do warunków na jakich działa nasze ubezpieczenie.

Ubezpieczenia są bardzo ważną sprawą, gwarantują nam rekompensatę za poniesione straty przez różne czynniki losowe. Jedną z ważnych kryteriów wyboru oferty jest oczywiście, zawsze istotny i kluczowy czynnik finansowy. Niech to nie będzie dla nas ostateczne kryterium. Niska cena za ubezpieczenie, musi wiązać się nierozłącznie z mniejszym zakresem rekompensaty, na jaki możemy liczyć w przyszłości. „Dobrze jest się spytać naszego doradcę, jakie są wykluczenia i kiedy nie możemy oczekiwać na wypłatę odszkodowania. Będziemy mieli wtedy większą jasność co do działania usługi.” – radzi specjalista z firmy doradczej Twój Ekspert.

Firmy, które reklamują swoje usługi, zwykle starają się pokazać w jak najlepszym świetle, co jest oczywiste z punktu widzenia strategii sprzedażowej danej ubezpieczalni. Zanim zdecydujemy się na usługę jakiejkolwiek firmy, warto najpierw zasięgnąć opinii o danej firmie wśród znajomych i rodziny. Wiele osób korzystało w przeszłości z różnego rodzaju odszkodowań i na pewno chętnie nasza rodzina oraz przyjaciele podzielą się z nami opinią na temat danej kompani ubezpieczeniowej.

Warto pamiętać jednak, że są to opinie jednostkowe, które mogą nie mieć odzwierciedlenia w innych tego typu przypadkach. Zawsze jednak jest to dla nas jakaś dodatkowa informacja. Jeśli opinie pozytywne lub negatywne, powtarzają się wśród naszego środowiska, jest to o wiele mocniejszy dowód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *