Kredyty gotówkowe

by:

Biznes

Nie wszystkie nasze potrzeby muszą zostać zaspokojone natychmiast. Ludzie rozsądni nie mają kredytów, oszczędni od nich stronią, rozrzutni je bardzo lubią, a biedni muszą je brać. Życie na kredyt nie jest może powodem do dumy, ale łatwość z jaką banki udzielają kredytów gotówkowych sprawia, że coraz trudniej oprzeć się tej małej ale zawsze kosztownej pokusie.

O kredyt gotówkowy można starać się w banku osobno lub ze współmałżonkiem ewentualnie inną osobą z którą prowadzi się gospodarstwo domowe. Bank bada zdolność kredytową na podstawie dochodów wnioskodawcy, a w razie pozytywnej opinii podpisywana jest umowa kredytowa. Uiszczenie należnych prowizji to ostatni punkt starań, po tej czynności uruchamiany jest kredyt.

Kredyt gotówkowy jest oprocentowany według stałej lub zmiennej stopy oprocentowania. Raty mogą być stałe lub malejące, czyli każda kolejna rata jest mniejsza od poprzedniej. Pewnymi udogodnieniami są wakacje kredytowe, jest to zawieszenie spłaty rat w danym miesiącu. Można je zastosować wtedy, kiedy rata nadmiernie obciąża nasz domowy budżet .

Niewątpliwą zaletą kredytu gotówkowego jest fakt, iż przyznawany jest na dowolny cel konsumpcyjny. Wyjątkiem są tutaj „zakupy na raty”, gdzie powiązanie z celem jest oczywiste.

Przeglądając oferty banków i choćby pobieżnie przyglądając się reklamom można odnieść wrażenie, że uzyskanie kredytu jest dziś niemalże obowiązkowe. Banki stawiają swoim klientom coraz mniej wymagań, rezygnują z poręczycieli, nie trzymają się sztywnych procedur. Wszystko po to by sprzedać jak najwięcej produktu finansowego jakim jest kredyt. Z jednej strony duża konkurencja zawsze jest korzystna dla klienta, a z drugiej obniżenie wymagań może przyczynić się do tego, że klient skorzysta z oferty pochopnie oceniając możliwości spłaty kredytu. Coraz częściej traktujemy kredyt jak każdy inny produkt, zapominając, że konsekwencje lekkomyślnego zadłużenia są zawsze poważne.

Dobry kredyt gotówkowy możemy znaleźć obecnie w Internecie wpisując w Google na przykład „kredyt gotówkowy Białystok„.

One Reply to “Kredyty gotówkowe”

  1. poradnik pisze:

    Nie wszyscy wiedzą też o tym, że i karty kredytowe to też nic innego jak pożyczki gotówkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *