Kogo dotyczy problem skóry wrażliwej?

by:

Zdrowie

Wiele osób niezależnie od płci boryka się z problemem skóry wrażliwej. Jej pielęgnacja jest trudna i nie każdy potrafi się jej podjąć. Wiele kosmetyków z drogeryjnych półek ją podrażnia i doprowadza do jeszcze gorszego stanu.

Skóra wrażliwa objawia się tym, że często pojawiają się na niej swędzące zaczerwienienia, drobne krostki. Następuje to często w reakcji na codzienne rzeczy jak np. mocne wycieranie twarzy ręcznikiem, kąpiel w basenie, temperatura powietrza czy użycie innych kosmetyków, niż używaliśmy dotychczas. Nawet stres czy chwilowa zmiana diety może niekorzystnie wpłynąć na naszą cerę. Jest to męczące i wiele osób nie potrafi sobie z tym radzić. Posiadaczy cery wrażliwej pojawia się coraz więcej, dlatego coraz większą popularność zdobywają dermokosmetyki.

dermo3

Dermokosmetyki są kombinacja leków i kosmetyków, które są przeznaczone specjalne do pielęgnacji skóry wrażliwej. Są poddawane badaniom laboratoryjnym i testom, które mają zagwarantować ich hipoalergiczność. Mają bezpieczne składy i dzięki temu coraz więcej ludzi mimo braku problemów ze skórą decyduje się na ich kupno. Najpopularniejszym rodzajem są dermokosmetyki na trądzik (http://www.bioderma.pl/produkty/sebium) i te, które spowalniają starzenie się skóry. Przeznaczone do cery trądzikowej nie przesuszają jej tak bardzo, jak tradycyjne, drogeryjne kosmetyki. Mają znacznie łagodniejsze działanie, ale nie oznacza to wcale, że mniej skuteczne. Chronią przez podrażnieniami i działają antybakteryjnie. Jeśli chodzi natomiast o dermokosmetyki przeciwzmarszczkowe, są one przeznaczone dla kobiet w różnym wieku i gwarantują brak podrażnień. Ujędrniają, ale bez nieprzyjemnego uczucia „ściągnięcia” skóry.

dermo4

Jeśli mamy wrażliwą skórę, należy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie, gdyż jest to często skóra sucha. Trzeba złuszczać suchy naskórek łagodnymi peelingami np. enzymatycznymi, ale nie przesadzać z ilością zabiegów, gdyż może to pogorszyć stan naszej cery. Koniecznie musimy sprawdzić, czy nasza skóra jest sucha, czy odwodniona. Skóra odwodniona cechuje się tym, że nasz naskórek ma za mało wody i niekoniecznie musi iść w parze z suchą skórą. Czasami wystarczy pić większą ilość wody dziennie, aby pozbyć się odwodnienia skóry, a czasem trzeba zastosować dermokosmetyki umożliwiające regenerację naskórka z dużą ilością niezbędnych do tego lipidów. Natomiast do nawilżenia skóry suchej można użyć specjalnych kremów nawilżających czy olejków do twarzy z kwasem hialuronowym.

Skóra wrażliwa nie jest łatwa w pielęgnacji, ale dzięki obecności coraz większej ilości specjalistycznych kosmetyków możemy z nią sobie poradzić. Pamiętajmy jednak, że w niektórych przypadkach warto zasięgnąć porady specjalisty dermatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *