Kilka słów o narzędziach lakierniczych

by:

Biznes

Nie da się ukryć, iż bez profesjonalnych narzędzi, żaden lakiernik, nawet najlepszy i najbardziej doświadczony, nie będzie w stanie zrealizować nawet najprostszych prac lakierniczych. Dlatego też, bardzo ważne jest tutaj, aby zapewnić sobie dostęp do różnorodnych narzędzi, umożliwiających realizację poszczególnych zadań. Przy czym trzeba zwrócić szczególną uwagę na fakt, aby narzędzia te były jak najbardziej profesjonalne. Nie ma sensu oszczędzać na narzędziach takich jak pistolety lakiernicze, czy też niezbędne do ich prawidłowej pracy kompresory, bowiem bardzo szybko będzie się to mścić pod postacią niższej jakości realizowanych prac lakierniczych.

Dobór pistoletu do poszczególnych zastosowań.

Przede wszystkim, należy zacząć od prawidłowego wyboru pistoletu, w zależności od konkretnej pracy do zrealizowania. Wartym podkreślenia jest tutja fakt, iż na rynku obecnie mamy do czynienia z czterema podstawowymi typami pistoletów lakierniczych.

  • HP
  • HVLP
  • LVLP
  • LVMP

Każdy z nich charakteryzuje się zupełnie innymi zaletami i wadami. Warto jednak pamiętać, iż na chwilę obecną, najlepszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie aerografem jest pistolet LVLP, który zapewnia nam niskie ciśnienie robocze oraz niskie zapotrzebowanie na powietrze, co zapewnia niskie straty materiałowe, oraz dużą precyzję wykonania poszczególnych zadań. Jest to w zasadzie połączenie najlepszych zalet pistoletów poprzednich generacji czyli HP, oraz HVLP. Dzięki temu osiągi pracy lakierników mogą zdobywać coraz wyższy poziom, a to przecież jest w tym przypadku zdecydowanie najważniejszą kwestią.

Jakość pistoletów lakierniczych.

Niezależnie od doboru modelu pistoletu lakierniczego, osobna kwestią będzie dobór jakości jego wykonania. Musimy pamiętać o tym, iż każdy producent pistoletów lakierniczych będzie stosować nieco odmienne technologie, przez co też praca z każdym z nich będzie inna. Oczywiście ciężko jest powiedzieć, który producent jest najlepszy, bowiem dla niektórych to właśnie pistolety Optima stanowią najlepsze rozwiązanie, niezależnie od dobranego modelu, zaś dla wielu innych będą one niezbyt wygodne w użytkowaniu. Generalnie, zasada tutaj jest taka, aby pistolet zawsze dopasować do swoich indywidualnych predyspozycji. Nie da się osiągnąć przecież stanu w którym wszyscy lakiernicy będą w stanie skutecznie wykorzystywać ten sam model pistoletu. Każdy ma przecież inne przyzwyczajenia, oraz inne predyspozycje. Siłą rzeczy, dla każdego trzeba będzie dopasować odpowiedni pistolet lakierniczy, i niekoniecznie będą to, przez wielu uważane za najlepsze pistolety Optima. Jednym słowem trzeba do tej kwestii podejść bardzo indywidualnie, aby osiągnąć rzeczywiście dobre efekty prowadzonych prac lakierniczych. W przeciwnym przypadku, mimo posiadania rzekomo najlepszych narzędzi, efekty pracy wcale nie muszą być najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *