Każdy klawisz jest przyporządkowany konkretnemu palcowi

by:

Edukacja

Od kilku lat coraz głośniej jest o metodzie szybkiego pisania na klawiaturze. Nic w tym dziwnego, ponieważ komputery są dziś absolutnie powszechnym wynalazkiem, który znajduje się właściwie w każdym gospodarstwie domowym i nie tylko, ponieważ większość firm jest zinformatyzowana i używa komputerów na wielu stanowiskach. Z tego też względu ludzie są coraz bardziej zainteresowani poszerzaniem i szlifowaniem swoich umiejętności z zakresu obsługiwania komputera. Jest to bardzo korzystne dla przeciętnej osoby, ponieważ w ten sposób polepsza swoje kompetencje i zwiększa swoje szanse na znalezienie satysfakcjonującej pracy. Pomimo wszystko, szybkie pisanie na klawiaturze nadal jest sporą tajemnicą dla wielu osób. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w ogóle istnieje takie pojęcie.

Tzw. pisanie bezwzrokowe jest rozpowszechnione wśród specjalistów z branży IT, ponieważ taka umiejętność jest niezbędna w przypadku osób, które na co dzień obcują z komputerami. Okazuje się, dzięki temu można zaoszczędzić sporą ilość swojego czasu. Na czym właściwie polega szybkie pisanie na klawiaturze?

Przede wszystkim, jest to taki sposób wprowadzania liter do komputera, który opiera się na tym, że używa się do tego wszystkich dziesięciu palców obydwu dłoni, tymczasem przeciętna osoba używa tylko i wyłącznie dwóch palców. Pisanie bezwzrokowe polega na przyporządkowaniu klawiszy do poszczególnych palców w ten sposób, aby wszystkie zostały wykorzystane. Najważniejszą zasadą jest to, aby nie spoglądać na klawiaturę, ponieważ po pierwsze spowalnia to pracę, a po drugie powoduje, że człowiek czuje się rozproszony. Każdy z nas powinien uświadomić sobie, że tego rodzaju umiejętność jest naszym sporym atutem w oczach potencjalnego pracodawcy, dlatego warto ją podszlifować.

W dzisiejszych czasach, sprawne posługiwanie się komputerem jest niezbędną zdolnością, jeśli myślimy o satysfakcjonującej, dobrze płatnej pracy. Warto skorzystać z jednego ze szkoleń, które organizowane są za pośrednictwem internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *