Jak znaleźć dobrego pracownika?

by:

Biznes

Musisz znaleźć nowych pracowników do swojej firmy, a nie wiesz jak to zrobić? Jak każdemu pracodawcy zależy Ci na tym, aby Twoi pracownicy znali swój fach? Nie wiesz, czy na zwykłej rozmowie kwalifikacyjnej uda Ci się znaleźć osoby, której szukasz? Nie martw się! Mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość – rekrutacja nie musi być już dłużej Twoim problemem.

Możesz zatrudnić doradcę personalnego, który pomoże Ci w tym! Co to jest doradztwo personalne? Osoba zajmująca się tym bywa często nazywana łowcą talentów. Jej zadaniem jest nie tylko wyszukanie odpowiednich kandydatów na określone stanowisko, ale również zajmuje się ona szkoleniami, treningami czy szeroko pojętą edukacją. Wybór odpowiedniego pracownika to pewna inwestycja. I jak każda może być ona nieudana. Dlatego warto z rozwagą wybrać odpowiednią firmę, zajmującą się doradztwem personalnym. Pamiętaj, że dobrego doradcę powinny cechować: umiejętność obserwacji, wyciągania z nich wniosków, słuchania, intuicja a także otwartość na ludzi i kreatywność.

Ciekawą opcją, którą można także zastosować podczas rekrutacji jest assessment center. Na czym polega ta metoda? Kandydatom daje się kolejne zadania o różnej postaci mające na celu weryfikację ich umiejętności i eliminację kandydatów, którzy nie nadają się na oferowane przez Ciebie stanowisko. Trwa ona zazwyczaj kilka godzin, o czym należy uprzedzić starających się o pracę. Warto w tym momencie zauważyć, że CV nie zawsze odzwierciedla faktyczne zdolności kandydata. Przykładowo osoba, która może się pochwalić dyplomem z egzaminu z języka angielskiego niekoniecznie dobrze się nim posługuje w codziennych albo biznesowych spotkaniach. Podobnie rozmowa kwalifikacyjna- kandydat może wcześniej przygotować swoją odpowiedź na wiele pytań pracodawcy, które możliwe są do przewidzenia. Dlatego stwierdzono, że metoda assessment center ma skuteczność sięgającą nawet 90% ! Nie wahaj się zatem i spróbuj nowych środków, które pomogą Ci skutecznie przeprowadzić rekrutację i znaleźć wartościowych pracowników!

Więcej informacji znajdziesz na stronie: doradztwopersonalne.polskihr.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *