Jak zatrudnić dobrego piekarza?

by:

Praca

Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach znaleźć wykwalifikowanych pracowników. Jak wiadomo, najlepszy piekarz to taki, który nie tylko wie, co robi, ale również wykonuje swój zawód z pasją. Szkoły zawodowe szybko szkolą nowe pokolenia młodych piekarzy i cukierników, jednak gdzie szukać ludzi, którym naprawdę zależy na tym, co robią? Najlepszym sposobem może okazać się dobrze zorganizowany konkurs piekarski, gdzie uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami oraz wiedzą.

Zatrudnianie poprzez zawody – Czy warto?

Niestety, aby organizowany turniej piekarski przyciągnął uwagę znaczącej liczby ludzi, trzeba oferować ciekawą nagrodę i posadę, albo po prostu cieszyć się dużą renomą. Nikt nie zdobędzie się na taki wysiłek dla samego dyplomu. Właśnie dlatego warto jest odłożyć nieco pieniędzy i dopilnować, aby całe przedsięwzięcie nie zakończyło się fiaskiem. Lecz jak tego dokonać? Dobrze przemyślany konkurs piekarski powinien być nie tylko widowiskiem, ale również okazją, aby młodzi, utalentowani piekarze mogli się wykazać. Część teoretyczna może wydawać się mało interesująca, jednak jest to konieczny element konkursu, który pozwala odróżnić fachowców od amatorów. Za najbardziej istotną uznaje się jednak część praktyczną, podczas której uczestnicy usiłują upiec chleb lub bułkę o jak najwyższej jakości. Ujawnianie pojedynczego zwycięzcy nie jest konieczne – zapewne, jako organizator, będziesz chciał pozyskać co najmniej trzech, czterech pracowników. Nie zmienia to jednak faktu, że medal, albo nawet dyplom za osiągnięcie pierwszego miejsca, świetnie motywuje młodych, ambitnych piekarzy.

Rekrutacja poprzez turniej piekarski

Tego typu zawzięta rywalizacja pomoże Ci odszukać najlepszych z najlepszych. Jeśli zależy Ci na utworzeniu prestiżowej piekarni, bądź prowadzisz luksusowy hotel, w którym świeże wypieki muszą być na wysokim poziomie – jest to opcja dla Ciebie. Oczywiście, będziesz musiał się liczyć z tym, że usługi tak doświadczonych piekarzy wiążą się z adekwatną wypłatą. Profesjonaliści nie będą chcieli pracować za małe pieniądze.

Zobacz konkursy piekarskie na https://www.akademiamistrza.pl/warsztat-mistrza/kategorie/konkursy-cukiernicze/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *