Jak zachować czyste mieszkanie

by:

Dom

Utrzymanie porządku, ładu i czystości w domu to zadanie każdego gospodarza domu. Może nie zawsze jest realne spełnienie wymogów jakie stawia „perfekcyjna Pani Domu” – lecz mimo to każdy dom winien być utrzymany w sposób należyty. Ostatecznie zawsze prawdziwą okazuje się zasada „Pokaż mi, jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś”. Jeśli uznamy, że w tym stwierdzeniu jest choćby odrobina prawdy, to wówczas będziemy musieli zgodzić się z tezą , że sprawa urządzenia domu ma pełen związek z kulturą. Przedmioty którymi się otaczamy, świadczą o naszych zainteresowaniach, zamiłowaniu do ładu i porządku, o zmyśle estetyki, harmonii, piękna; mówią też, czy dom jest dla nas hotelem – czy cichą przystanią, schronieniem do którego z ochotą i radością wraca się po całodziennej pracy.

Co można uznać za naczelna zasadę przy urządzaniu mieszkania? W mieszkaniu nie powinno być zbędnych rzeczy – a zatem jest to zasada celowości. Ludzie tak dalece się przyzwyczajają do swoich kątów, że po pewnym czasie nie są w stanie odczuć nawet ich brzydoty. Trzeba umieć obiektywnie ocenić jakie wrażenie sprawia nasz dom. Jeżeli nie będziemy tego w stanie zrobić, zaprośmy przyjaciół aby szczerze powiedzieli, co o nim myślą. W małych mieszkaniach należy ustawiać tylko małe i tylko niezbędne meble. Ogólnie zresztą urządzenie mieszkania to kwestia zmysłu piękna. Wielu rzeczy się można nauczyć i wyrobić sobie dobry gust. W mieszkaniu najważniejsze jest harmonijne powiązanie całości. Nierzadko jeden szczegół jest w stanie zepsuć wszystko.

Drzwi wejściowe z klatki schodowej powinny zawsze być czyste, zaś numer lokalu stale widoczny, wytrzepana wycieraczka do nóg, nie zabłocony próg – to świadectwo kultury i czystości użytkowników mieszkania. Przedpokój nie może stanowić składu rozmaitych połamanych gratów. Łazienka i ubikacja to miejsca w których szczególną uwagę trzeba przywiązywać do zachowania czystości. Brudna wanna i umywalka to dowód braku kultury. Jeśli chodzi o czysty dom Poznań, podobnie jak i inne miasta, stanowi obszar działania profesjonalnych firm sprzątających, oferujących zachowanie domu w czystym i schludnym stanie.

Usługi te obejmują sprzątanie wnętrze, czyszczenie ścian wewnętrznych i zewnętrznych, mycie podłóg, oraz wszelkie inne czynności. Usługi tych firm są dostępne na zamówienie, za określoną kwotą. Można się o nich dowiedzieć za pośrednictwem internetu, bądź też dzięki informacjom innych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *