Jak pozbyć się zanieczyszczeń wewnętrznych z warsztatu lakierniczego?

by:

Biznes

Filtracja zanieczyszczeń lotnych w warsztatach lakierniczych to bardzo istotna kwestia, wpływająca w znacznym zakresie na jakość realizowanych usług. Trzeba tutaj poczynić całkiem spore inwestycje w niezbędne filtry, zarówno te, zatrzymujące zanieczyszczenia pochodzenia zewnętrznego, jak pochodzenia wewnętrznego. W każdym z tych przypadków postępować będziemy nieco odmiennie, aczkolwiek i tu, i tu, będziemy stosować odpowiednio dobrane filtry. Zanieczyszczenia pochodzenia zewnętrznego będziemy przechwytywać na etapie wentylacji, co powinno być wystarczająco skuteczne. W przypadku zanieczyszczeń powstających wewnątrz, trzeba będzie już stosować odpowiedniej filtry sufitowe, ścienne i podłogowe, które zagwarantują przechwyt osiadających na nich zanieczyszczeń.

Zanieczyszczenia powstające na zewnątrz.

W pierwszej kolejności trzeba będzie skutecznie odfiltrować zanieczyszczenia pochodzenia zewnętrznego z wtłaczanego do pomieszczeń warsztatowych powietrza. Aby to uczynić trzeba będzie w posiadanym systemie nawiewno wywiewnym zainstalować odpowiedniej klasy filtry kieszeniowe, które przechwycą zdecydowaną większość zanieczyszczeń, pozostawiając jedynie najdrobniejsze elementy, oraz oczywiście czyste powietrze. Dobrze zaprojektowany systemy nawiewno wywiewny, będzie wpływać nie tylko na utrzymanie czystej atmosfery roboczej, ale także podniesie znacznie komfort pracy w warsztacie. W końcu o wiele lepiej pracuje się w warsztacie, gdzie mamy stały dopływ świeżego powietrza. Następnym krokiem będzie tutaj oczywiście filtracja zanieczyszczeń powstających wewnątrz warsztatu, a tutaj także mamy dość sporo źródeł ich powstawania.

Zanieczyszczenia powstające wewnątrz warsztatu.

Aby skutecznie pozbyć się pozostałych zanieczyszczeń, które zostały przepuszczone przez system filtracji zewnętrznej, oraz tych powstających wewnątrz, trzeba zastosować wewnętrzne filtry osadowe. Dobrej klasy filtr sufitowy dla lakierników, będzie tutaj jednym z bardziej skutecznych sposobów na pozbycie się zanieczyszczeń lotnych. W toku przemieszczania się po warsztacie, będą one wielokrotnie osiadać na różnych powierzchniach i wzbijać się tak, aż przedostaną się do strefy nakładania lakieru. Tutaj niestety nie mogą się przedostać, gdyż przyczynią się do znacznego obniżenia jakości realizowanych prac. Poza samym filtrem sufitowym, należy zastosować jeszcze filtry naścienne oraz podłogowe. Wszystkie będą działać na tej samej zasadzie, przechwytując zanieczyszczenia lotne, osiadające na ich powierzchni. Jest to po prostu coś w formie lepu na muchy. Jak zanieczyszczenia osiądą na filtrze, to już z niego się nie ruszą, gdyż natychmiast zostaną związane w jego wewnętrznej strukturze.

Podsumowanie

Dzięki takiemu podejściu, możliwe jest osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych, co przecież dla każdego właściciela warsztatu będzie kwestią najważniejszą. Trzeba więc przygotować się na inwestycję w systemy filtracji powietrza, aby ostatecznie osiągnąć wysoki poziom jakości realizowanych prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *