Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

by:

Dom

Lokaty bankowe są dobre dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużego portfela oszczędności. Jeśli jednak mowa o całkiem sporym portfelu inwestycyjnym to możliwości są zdecydowanie większe. Godne polecenia są inwestycje w nieruchomości. Wśród Polaków uchodzą one zresztą za bezpieczną i dobrą formę lokowania pieniędzy. Warto również określi jak duże ryzyko jesteśmy w stanie ponieść.

Jeśli chcemy wynajmować mieszkania o średnim standardzie z rynku wtórnego, bo na takie nas stać zdecydujmy się na miasto akademickie. Gdy marzy nam się kupno zabytkowego dworku, generalny remont i sprzedaż z zyskiem będzie to o wiele trudniejsze. Na potencjalnego nabywcę możemy czekać długo, co niekiedy może nas skłonić do obniżenia ceny nieruchomości. Rzeczą bardzo ważną jest lokalizacja. Bardzo trudno jest znaleźć potencjalnego najemcę na mieszkania położone w peryferyjnych obrzeżach miasta. Najłatwiej z wynajmem nieruchomości położonych w centrum dużych miast. Tak jest gdy weźmiemy pod uwagę mieszkania w Krakowie. Za wynajem mieszkania o niskim standardzie można zyskać więcej niż wynajem mieszkania o standardzie średnim ale położonym dalej od centrum.

Warto też rozejrzeć się po okolicy, zobaczyć czy w pobliżu jest odpowiednia infrastruktura. Zarówno ta drogowa jak i społeczna. Dobrze jest również dogłębnie rozważyć to czy mieszkanie kupujemy na rynku wtórnym i pierwotnym. Decydując się na rynek wtórny pod uwagę musimy wziąć również możliwość przeprowadzenia koniecznych remontów. Z kolei jeżeli interesuje nas rynek pierwotny warto przejrzeć oferty deweloperów, przykładowo www.taniemieszkania.pl/krakow.

Jest to wyższa szkoła jazdy w przypadku zabytkowych kamienic. Przeprowadzając remont musimy liczyć się z opinią konserwatora zabytków. Nie można też inwestować w nieruchomości bez analizy lokalnego rynku. Musimy wiedzieć jak kształtuje się rynek nieruchomości, by wiedzieć ile na danej nieruchomości możemy zarobić. Kupowanie i wynajem mieszkań może być bardzo opłacalnym zajęciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *