Dezynsekcja i jej skuteczne przeprowadzanie.

by:

Inne

Owady na świecie występują w bardzo licznych grupach, w zróżnicowanych gatunkach, podgatunkach i rodzinach. Niektóre z nich, jak na przykład pszczoły, są bardzo pożyteczne, inne zaś, jak motyle, są estetyczne. Jest jednak grupa owadów, które niekoniecznie są pożyteczne ani też estetyczne, a wręcz są dla nas albo niebezpieczne, albo po prostu uciążliwe. Tymi owadami, będą na przykład komary, mszyce, muchy, osy i szerszenie, żeby wymienić tylko te, które licznie występują w naszych strefach klimatycznych. Aby się ich pozbyć z naszego otoczenia, konieczne będzie przeprowadzenie dezynsekcji, czyli zastosowania chemicznych bądź tez mechanicznych metod zwalczania szkodliwych owadów.

Metody przeprowadzania dezynsekcji.

Prawidłowo przeprowadzana dezynsekcja, przede wszystkim charakter uje się wysokim poziomem skuteczności i bezpieczeństwa przeprowadzania. Dlatego też, w pierwszej kolejności, najważniejszą kwestią będzie umiejętny dobór metod i środków przeprowadzania dezynsekcji, a te dobiera się na podstawie analizy warunków i występujących owadów do zwalczenia. Istotnym czynnikiem wpływającym na skuteczność przeprowadzanej dezynsekcji jest prawidłowy dobór środków trujących, a te możemy podzielić na trzy grupy:

  • Kontaktowe – które w wyniku bezpośredniego kontaktu owadów powodują paraliż jego układu nerwowego a skutkiem tego śmierć.
  • Pokarmowe – w których przypadku do śmierci dochodzi dopiero po zjedzeniu trucizny.
  • Oddechowe – które wystarczy rozpylić w miejscu występowania owadów, aby się ich pozbyć raz na zawsze (popularny mucho zol, czy też sprzedawane w marketach małe buteleczki wkładane do kontaktu, wydzielające truciznę na komary)

Oczywiście trzeba także wziąć pod uwagę bezpieczeństwo ludzi oraz zwierząt, wybierając inne substancje w pomieszczeniach mieszkalnych a inne w pustych i rzadko odwiedzanych przez człowieka magazynach. Generalnie odpowiednie dobranie substancji to podstawa skuteczności przeprowadzania dezynsekcji.

W jakich przypadkach przeprowadzać dezynsekcję?

Czasami wystarczającym działaniem będzie zakupienie w markecie odpowiedniego parownika kontaktowego, który wydzieli truciznę i tym samym otruje owady takie jak muchy i komary w naszym domu, aczkolwiek czasami niezbędna będzie dezynsekcja przeprowadzana przez profesjonalną, zewnętrzną firmę DDD. Będzie to niezbędne w przypadku, kiedy w najbliższej okolicy naszego domu, czy też nawet na poddaszu zagnieżdżą się osy lub szerszenie, gdyż te akurat owady stanowią poważne zagrożenie także dla nas samych oraz dla naszych zwierząt domowych. Tutaj wzywamy od razu specjalistyczną firmę, której pracownicy do gniazda os lub szerszeni zbliżać się będą odpowiednio zabezpieczeni przed pogryzieniem. Usuną gniazdo i rozpylą odpowiednie środki trująco odstraszające, które sprawią, iż usunięte szkodniki nie będą miały ochoty powrócić w to samo miejsce, choć w rzeczywistości takie właśnie mają zwyczaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *