Defekt rządzących

by:

Zdrowie

Od pewnego czasu społeczeństwo buntuje się przeciwko polityce współczesnej władzy. Zarówno grupa rządząca jak i opozycja nie wzbudza już zaufania wśród Polaków. Dane statystyczne mówią same za siebie, że obywatele są już zdenerwowani licznymi kłamstwami, manipulacjami, korupcją oraz obietnicami bez pokrycia.

Tematem zapalnym jest brak pracy w kraju. Bezrobocie w Polsce jest jednym z najwyższych w krajach Unii Europejskiej. Młodzi ludzie mają ogromne problemy, aby znaleźć satysfakcjonującą bądź jakąkolwiek pracę, aby móc utrzymać siebie i rodzinę. Studia w niektórych przypadkach nie pomagają. We współczesnym świecie niemal każdy jest magistrem. Problemem jest to, że nie ma dla nich miejsc pracy. Dodatkowo wydłużenie wieku emerytalnego również nie wpływa pozytywnie na tą sytuacje.

Kolejnym poważnym problemem jest polska służba zdrowia i opieka medyczna, jaką powinna zapewnić obywatelom rządzący.

Niejednokrotnie w szpitalach brakuje łóżek, podstawowych lekarstw, opatrunków, szczypawek, funduszy na specjalistyczne badania. W poradniach czy ośrodkach rehabilitacyjnych ( publicznych) notuje się braki różnego typu sprzętu rehabilitacyjnego: piłki, stoły do masażu, maty, traksje nie mówiąc o specjalistycznym sprzęcie (aparaty do masażu, do magnetostymulacji, do terapii falami uderzeniowymi ESWT, urządzenia do sonoterapii i tak dalej.)

Społeczeństwo straciło już cierpliwość do nieporadności i obłudy polityków. Chyba najwyższy czas zmienić coś w tym temacie i zwrócić uwagę w końcu na dobro obywateli i respektowanie ich praw, które im przysługują, a nie bagatelizowanie ich czy wręcz łamanie.

Obywatele mogą kolokwialnie mówiąc wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o to, co im się należy. Warto uczestniczyć w wyborach i oddać swój głos na osoby, które wezmą na siebie odpowiedzialność i potraktują swój zawód jako służbę Polsce i obywatelom a nie patent na bezkarność, poklask czy sposób na zarobienie dużych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *